Голова Комітету підприємців Івано-Франківська вважає ринок газу неконституційним


Ринок газу суперечить Конституції України, зокрема, статті 13, яка передбачає, що земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об'єктами права власності Українського народу.

Голова Комітету підприємців Івано-Франківська вважає ринок газу неконституційним

В цьому переконаний приватний підприємець, громадський активіст, голова громадської організації «Комітет підприємців міста Івано-Франківська» Ігор Метлюх. Свої думки з даного приводу він оприлюднив у фейсбуці. «Я от думаю, а чого це Івано-Франківська обласна і міська ради не приймають рішення з претензіями до Президента, КМУ та ВРУ щодо тарифного геноциду українців? Надіюсь, що хоч наші депутати читали Конституцію України і будуть посилатись на ст.13. Жодних ринків для громадян України, газ по собівартості!», - написав він у соціальній мережі.

На думку активіста, якщо влада не може знижувати ціни на газ, вона може постачати його громадянам натурою. «Щомісячно 200 – 300 метрів кубічних на кожне домогосподарство!!! По результатам, хто зекономив, повертають грошима»,  зазначив Ігор Метлюх.

Нагадаємо, вчора, 18 січня Уряд ухвалив постанову, якою встановив верхню граничну межу ціни на газ для населення до кінця опалювального періоду або до кінця карантину на рівні 6,99 гривень. При цьому, коментуючи рішення Премєр-міністр Денис Шмигаль зауважив, що таке рішення Кабміну не означає відмову Уряду від подальшого розвитку ринку газу в Україні.

У свою чергу Івано-Франківська обласна рада планує 20 січня зібратись на свою позачергову сесію з метою ухвалити звернення до центральних органів влади проти підвищення цін на тарифи.19 Січня 2021 p.
©http://briz.if.ua/