Іванофранківські поліклініки отримали нові УЗД-апарати


Іванофранківські поліклініки отримали нові УЗД-апарати. Фото: martsinkiv.if.uaПарк медичного обладнання поліклінік міста Івано-Франківська поповнився новими сучасними УЗД-апаратами.

Вчора, 14 січня, їх було урочисто презентовано за участю Івано-Франкіського міського голови Руслана Марцінківа та народної депутатки іванофранківки Оксани Савчук в рамках «медичного четверга».

Як повідомили у пресслужбі міського голови, загалом було придбано три апарати УЗД. Один з апаратів – прилад преміумкласу з еластографією – встановлено у міській поліклініці № 5, що на вулиці Привокзальній в обласному центрі, другий – з такими ж функціями, але без еластографії – у поліклініці № 3, на вулиці Івана Франка. Крім того, було придбано портативний УЗД-апарат для проведення обстеження на дому.

Усю техніку було придбано за зекономлені кошти, які передбачалися на комунальні витрати (електропостачання, газопостачання, тепло тощо). «Зараз медичні заклади мають певну автономію. Хоч це й комунальний заклад –  ми бачимо фінансові плани й можемо їх регулювати як засновники. Для міста важлива економія коштом комунальних витрат – електрики, газу, тепла. Якщо економляться ці кошти – то вкладати їх в обладнання, необхідне для надання якісної та сучасної медичної допомоги та діагностики. Треба, щоб в кожному закладі було сучасне обладнання, рентген та УЗД-апарати. А за рахунок економії коштів ми змогли майже в кожен наш медичний заклад закупити те чи інше обладнання», – прокоментував придбання обладнання міський голова Руслан Марцінків.

Пройти обстеження на новопридбаних УЗД-апаратах можна безкоштовно. Для цього необхідно отримати електронне скерування у сімейного лікаря.

«Щодо портативного апарату, то послуга буде платною. Але знижки матимуть матері-героїні, учасники АТО, інваліди І та ІІ групи матимуть знижку 50%», – розповіла директорка КНП «Центр первинної медичної й консультативно-діагностичної допомоги” Ольга Савчук.

Варто відзначити, що УЗД-апарат старішої моделі, яким досі користувались у поліклініці № 5, переїхав до поліклініки № 2. Тож тепер усі поліклініки міста Івано-Франківська мають можливість проведення ультразвукових досліджень.

 

Фото: martsinkiv.if.ua15 Січня 2021 p.
©http://briz.if.ua/