В обласному лабораторному центрі розповіли, хто має право на безкоштовний ПЛР-тест


В обласному лабораторному центрі розповіли, хто має право на безкоштовний ПЛР-тестХто має право на безкоштовний ПЛР-тест та для кого безкоштовне проведення такого тестування є обов’язковим. Про це розповіли сьогодні в Державній установі «Івано-Франківський обласний лабораторний центр МОЗ України».

Як зазначається, в обов’язковому порядку та безкоштовно лабораторне обстеження на COVID-19 з використанням методу ПЛР проводиться: пацієнтам, які відповідають визначенню підозрілого, ймовірного випадку захворювання на COVID-19, з ознаками ГРВІ, вірусної пневмонії та/або ТГРС, яким не проводився скринінговий швидкий тест на визначення антигену SARS-CoV-2; пацієнтам з позагоспітальною пневмонією; контактним особам при появі симптомів, які не виключають COVID-19; особам, у яких при проведенні дослідження методом ІФА або ІХЛА виявлено Ig A, IgG та/або сумарні IgМ, IgG.

При цьому відбір зразку матеріалу для тестування на наявність коронавірусу SARS-CoV-2 методом ПЛР організовує лікуючий або сімейний лікар, який направляє на госпіталізацію, або безпосередньо в закладі охорони здоров’я, або через направлення мобільної бригади за місцем перебування пацієнта.

У випадку звернення пацієнта за медичною допомогою, де не потрібне направлення лікуючого/сімейного лікаря, відбір зразку матеріалів для тестування на наявність коронавірусу SARS-CoV-2 методом ПЛР організовує заклад охорони здоров’я, до якого звертається пацієнт.

Як зауважили в обласному лабораторному центрі, алгоритм проведення тестування прописано в Стандарті надання медичної допомоги, затвердженому наказом Міністерства охорони здоров’я від 28 березня 2020 року № 722 та наказами про відповідні зміни.

В разі, якщо сімейний лікар або заклад охорони здоров’я відмовив вам у ПЛР-тестуванні, керівництво лабораторного центру радить звертатися на «гарячу лінію» Контакт-центру МОЗ з питань COVID-19 0-800-60-20-19.

 

Фото: ДУ "Івано-Франківський ОЛЦ МОЗ України"14 Січня 2021 p.
©http://briz.if.ua/