В історичній частині Івано-Франківська відреставровано ще одні двері. Цього разу на вулиці Грушевського


В Івано-Франківську чергова пам’ятка архітектури отримала оновлені дерев’яні двері.

Цього разу дійшла черга до кам’яниці на вулиці Грушевського, 9. Тамтешні масивні двері було внесено до титульного списку Програми охорони культурної спадщини на 2019-2021 роки», в рамках якої їх було відреставровано коштом міського бюджету.

Двері на Грушевського, 9, в Івано-Франківську: було і стало. Фото: Управління архітектури, дизайну та містобудівної діяльності ІФМВК

Як повідомили в управлінні архітектури, дизайну та містобудівної діяльності Івано-Франківської міської ради, як і в кількох попередніх випадках, виконавцем робіт на підставі тендеру було визначено ПП Ткачук.

Проведенню власне реставрації передувало виготовлення проєктно-кошторисної документації.

Надалі двері було демонтовано. З них було знято нашарування старої фарби і ретельно досліджено стан дверей. Визначено які елементи не підлягають відновленню, тож були відтворені чи замінені. Після чого дверні полотна оброблено спеціальними антисептичними і консерваційними розчинами та покрито безколірним лаком. Від суцільного покриття фарбою відмовились.

Також встановлено нове засклення кількох видів у віконних проймах та фрамузі, яку довершило датування побудови цього будинку-пам’ятки – 1902 рік.

Вже після встановлення, на місці, майстрами було допрацьовано дверні коробки. Зношену дверну фурнітуру було замінено на нову, встановлено замок із кодовим механізмом. Останнім штрихом, який згодом доповнить відреставровані двері, стане нова ручка, - повідомили в управлінні архітектури, дизайну та містобудівної діяльності.

 

Фото: Управління архітектури, дизайну та містобудівної діяльності ІФМВК11 Січня 2021 p.
©http://briz.if.ua/