В Івано-Франківську відреставрували ще двоє історичних дверей


Історична кам’яниця на вулиці Незалежності, 11, в Івано-Франківську тепер також має відреставровані двері. І не одні, а одразу двоє.

Як повідомили в управлінні архітектури, дизайну та містобудівної діяльності Івано-Франківського міськвиконкому, в період новорічно-різдвяних свят до розташованої на «Стометрівці» пам’ятки архітектури повернулися після реставрації фасадні та тамбурні двері.

Було і стало. Фасадні двері будинку на Незалежності,11 в Івано-Франківську. Фото: управління архітектури, дизайну та містобудівної діяльності ІФМВК

Свого часу фасадні двері були включені до титульного списку «Програми охорони культурної спадщини на 2019-2021 роки», в рамках якої їх було реставровано приватним за кошти міського бюджету. Крім того, мешканці цього будинку-пам’ятки виявили ініціативу оплатити власним коштом ремонтно-реставраційні роботи тамбурних (внутрішніх) дверей.

Було і стало. Тамбурні двері будинку на Незалежності,11 в Івано-Франківську. Фото: управління архітектури, дизайну та містобудівної діяльності ІФМВК

Договір на виконання робіт управлінням було укладено з ПП Ткачук.

Перед визначенням необхідного переліку ремонтно-реставраційних робіт їх виконавцем було вивчено і досліджено стан обох дверей, знято нашарування старої фарби, забрано металеві елементи, які закривали розбите скло у віконних проймах. Потім дверні полотна були оброблені спеціальними антисептичними та консерваційними розчинами. Ці операції дозволили майстрам побачити дерев’яні деталі автентичних дверей. Деякі виявились в поганому стані або втрачені взагалі. Останні, зрозуміло, були замінені. Щоб ці місця проглядалися між старою і новою деревиною, було прийнято рішення покрити дверні полотна олійним покриттям, а не суцільними шарами фарби. Також встановлено нове скло у віконних проймах та обох фрамугах. На місці було допрацьовано дверні коробки. Зношену дверну фурнітуру було замінено на нову, встановлено дверні ручки. Замок із кодовим механізмом на вхідних дверях буде встановлюватися мешканцями будинку самостійно.

 

Фото: управління архітектури, дизайну та містобудівної діяльності ІФМВК6 Січня 2021 p.
©http://briz.if.ua/