Михайло Смушак: якщо ми будуємо тільки дороги для автомобілів – це такий шлях у нікуди


Михайло Смушак: якщо ми будуємо тільки дороги для автомобілів – це такий шлях у нікудиВитрачаючи бюджетні кошти лише на будівництво доріг, міська влада створює додаткові передумови для виникнення дорожніх заторів, - переконаний заступник Івано-Франківського міського голови – директор Департаменту житлової та комунальної політики міського виконавчого комітету Михайло Смушак.

Своїми аргументами з даного приводу він поділився сьогодні на оперативній нараді у міського голови, на якій він презентував концепцію людиноорієнтованої структури міста Івано-Франківська. «Дуже часто кажуть: будуйте дороги, - зазначив чиновник, - але насправді, якщо ми будуємо тільки дороги для автомобілів – це такий шлях у нікуди, тому що таким чином менше людей користуються громадським транспортом, більше людей відповідно користуються автомобілями. Тим більше ми знову ж таки створюємо затори і тим самим загалом провокуємо ще більшу проблему, тобто це такий шлях у нікуди».

Зі слів заступника міського голови, натомість міській владі слід більше розвивати велосипедний рух, громадський транспорт.

Аргументи головного комунальника міста підтримав також міський голова Руслан Марцінків. «То, що він говорить – це дуже важливо насправді», - зазначив мер, навівши приклад Нью-Йорка, де місцева влада протягом тривалого часу безуспішно намагалася подолати проблему заторів шляхом розширення проїзної частини вулиць аж поки не вирішила перекрити центральну частину міста та ввести окремі смуги руху для громадського транспорту. «У нас громадський транспорт їде 12 кілометрів за годину. А має їхати 20 кілометрів за годину – тоді люди будуть користуватися. Центр – не може машина… - має бути або дуже дорого, або взагалі неможливо заїхати. Тому що те, що зараз тут відбувається – ми хоч десять парковок поставимо, поки ми не змусимо людей пересісти на громадський транспорт, пересісти на велосипеди, нічого не зміниться», - зазначив мер. Він також підтвердив свою ідею доплачувати тим службовцям міськвиконкому, які приїздитимуть на роботу на велосипедах. І навіть озвучив суму доплати – 1 тисяча гривень. Єдиною проблемою, з його слів, є забезпечення надійного контролю і фіксації факту використання чиновниками велосипедів. Відтак мер доручив керуючому справами міського виконавчого комітету Ігорю Шевчуку розробити відповідне положення, де прописати механізм такої фіксації.5 Січня 2021 p.
©http://briz.if.ua/