До чого може призвести недотримання правил пожежної безпеки при використанні гірлянд


5 січня 00:51 в місті Бурштин на вулиці Міцькевича виникла пожежа електропроводки новорічної гірлянди, внаслідок чого вогнем пошкоджено дерев’яне облицювання зовнішньої стіни, металопластикові вікно та двері, а також підсофітку. Завдяки оперативності пожежників приміщення торгового кіоску вдалося врятувати.

Шановні громадяни, враховуючи ймовірну причину виникнення пожежі, Управління ДСНС України в Івано-Франківській області вкотре наголошує громадянам на важливості дотримання правил пожежної безпеки при використанні гірлянд:

- ілюмінація повинна бути виконана з додержанням правил улаштування електро-установок;

- у разі використання електричної освітлювальної мережі без понижуючого трансформатора, на ялинці можуть застосовуватись гірлянди тільки з послідовним увімкненням лампочок напругою до 12 В;

- потужність лампочок не повинна перевищувати 25 Вт;

- електропроводка до лампочок ялинкової ілюмінації повинна бути виконана гнучкими проводами з мідними жилами;

- підключення гірлянд до мережі повинно виконуватись тільки за допомогою штепсельних з'єднань;

- у разі виявлення несправності (нагрівання проводів, незвичне блимання лампочок чи іскріння) ілюмінація повинна бути терміново вимкнена;

- не залишати увімкнену ілюмінацію без нагляду та на ніч;

- не використовуйте на вулиці гірлянди та подовжувачі, що призначені для експлуатації в середині приміщень;

- не дозволяйте дітям гратися гірляндою;

Обираючи гірлянду, необхідно у маркуванні до неї перевірити наявність національного знаку відповідності, який наноситься виробником чи відповідальним постачальником, як доказ того, що електричний виріб відповідає вимогам стандартів. Інструкція з експлуатації приладу має бути викладена українською мовою та повинна містити застережливі заходи. На приладі чи на пакуванні до нього має бути інформація про виробника, дані про рід струму приладу (постійний чи синусоїдальний), тип чи характеристики ламп, нормовану для всієї гірлянди напругу. Після придбання виробу використовуйте його лише за призначенням згідно з інструкцією з експлуатації, зокрема, не залишайте увімкнений прилад без нагляду.5 Січня 2021 p.
©http://briz.if.ua/