Дванадцята "Коляда на Майзлях": онлайн і без ходи містом


Прес-конференція, присвячена XII Міжнародному фестивалю "Коляда на Майзлях". Фото: пресслужба Івано-Франківської архієпархії УГКЦПро особливості XIIМіжнародного фестивалю говорили сьогодні в Івано-Франківській духовній семінарії Української греко-католицької церкви Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський УГКЦ Владика Володимир Війтишин, заступниця міського голови Івано-Франківська Вікторія Дротянко, директорка Департаменту культури міської ради Надія Загурська, заступниця начальника відділу у справах національностей і релігій Тетяна Лапка, ігумен монастиря Отців Василіян отець Артемій Новіцький, ЧСВВ, а також представники оргкомітету фестивалю.

Нагадаємо, фестиваль відбуватиметься з 8 по 10 січня в храмі Царя Христа монастиря Отців Василіян, за адресою вул. Незалежності, 181.

Організатори зазначили, що в цьому році фестиваль через карантинні обмеження відбуватиметься більшою мірою в режимі он-лайн.

«Закликаю кожного з нас, щоб ми зберегли та примножили вже добру традицію щорічного фестивалю, адже Прикарпаття здавна славилося своєю колядою. Також хочу сердечно подякувати представникам ЗМІ, завдяки вам про нашу “Коляду на Майзлях» щороку дізнається все більше людей», – звернувся до присутніх Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

Представники оргкомітету розповіли, що впродовж трьох днів концертні виступи учасників фестивалю, які проходитимуть в храмі Царя Христа, транслюватиме ОТБ “Галичина” в прямому ефірі, на сторінці парафії, а також на сторінці Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ в мережі Facebook. Також все транслюватимуть на екрані в центрі міста.

Цьогоріч, через карантин, не буде традиційної ходи містом. Також, у порівнянні з минулими роками, він триватиме менше часу: всього три дні. А ще, у зв’язку з пандемією, зробили акцент на колективи меншого розміру, наприклад, квартети.

Вони також зазначили, що урочисте відкриття фестивалю відбудеться 8 січня 2021 року о 18.00 год. в храмі Царя Христа за участю колективів парафії та гостей фестивалю.

Концертні виступи учасників та гостей ХІІ Різдвяного фестивалю “Коляда на Майзлях” відбуватимуться у церкві Царя Христа монастиря оо. Василіян УГКЦ 9 січня о 18.00, а закриття фестивалю та гала-концерт відбудеться 10 січня 2021 року о 16.00 год.

«Не зважаючи на те, що 2020 рік вніс свої значні корективи в наше життя, заявок на участь в фестивалі з боку колективів було дуже багато. Завдяки можливості онлайн трансляції, нам вдалось прийняти якомога більше учасників фестивалю, який невдовзі відбудеться у нашому місті», – сказала директорка департаменту культури міської ради Надія Загурська.

Заступниця начальника відділу у справах національностей і релігій Тетяна Лапка, зазначила, що такий формат в режимі прямих трансляцій відбувається вперше, тому організатори фестивалю закликають віднестись усіх глядачів з розумінням.

Ігумен монастиря Отців Василіян отець Артемій Новіцький, ЧСВВ розповів, що цьогорічними учасниками фестивалю будуть аматорські та професійні хорові колективи (мішані, однорідні та дитячі), солісти-вокалісти, ансамблі, фольклорні колективи нашого міста, області, України, а також колективи з Польщі, Німеччини, Бразилії, Ізраїлю, США.

«Особливими гостями фестивалю стане гурт “Шпилясті Кобзарі” та “Мала Хорея Козацька” з Тарасом Компаніченком. Їх імена відомі в усьому світі, а тому їхня присутність на нашому фестивалі - це справді дуже поважна подія», - наголосив отець Артемій.

 

Фото: пресслужба Івано-Франківської архієпархії УГКЦ29 Грудня 2020 p.
©http://briz.if.ua/