Іванофранківцям продемонстрували тваринний світ льодовикового періоду


Виставка тварин епохи останнього льодовикового періоду відкрилася минулими вихідними в Івано-Франківську.

Ареною для виставки стала територія Палацу Потоцьких. В експозиції представлені повнорозмірні макети понад півтора десятка тварин, які жили на нашій землі 10 і більше тисяч років тому.

Іванофранківцям продемонстрували тваринний світ льодовикового періоду

Є тут макет мамонта. Між іншим, дуже вже схожий на Мені – улюбленого для багатьох дітей і дорослих персонажа з мультфільму «Льодовиковий період». Є тут і гігантський лінивець. Він, щоправда, на свого мультяшного двійника – добродушного та простакуватого Сіда – ну зовсім не схожий. Та й виглядає крупнішим, зубастішим та значно агресивнішим.

Іванофранківцям продемонстрували тваринний світ льодовикового періоду

А ще в експозиції представлено макети доісторичних буйвола, шерстистого та білого носорогів, їхнього далекого родича – мегацеропса (такий собі носоріг з роздвоєним рогом на носі), гігантського чи то птаха, чи то ящера – тітаніса і ну просто таки монстра із фільмів жахів – гігантського скорпіона – бронтоскорпіо. Є там також гігантський кабан з пащею вовка – ентелодон; схожий на слона з пащею крокодила – платибелодон, шаблезубі тигри, троє «заблукалих» з іншої епохи симпатичних динозавриків та велична горила, яка на фоні вертольота Мі-2, що дивним чином «залетів» до цього світу льодовикового періоду, виглядає такою собі ілюстрацією до відомого фільму «Повстання планети мавп».

Іванофранківцям продемонстрували тваринний світ льодовикового періоду

Зауважимо, чи не половина цих фігур рухається, відкриває пащі, закриває очі і видає різного роду рикаючі, виючі та тріскотливі звуки, чим створює враження, що ви дійсно потрапили до світу доісторичних тварин.

Доповнює колекцію досить реалістична копія скелета мамонта. А щоб ніхто не сумнівався у точності її виконання тут же є пара справжніх кісток цієї гігантської тварини – справжнього символа епохи останнього льодовикового періоду.

Є й фотозони – як же без них на сучасних виставкових заходах.

Зі слів Івано-Франкіського міського голови Руслана Марцінківа, іванофранківська виставка тварин є першою в Україні. Усі експонати виконано іванофранківським підприємцем Люцією Кріушиною. «Палац Потоцьких став місцем гарного та святкового проведення часу. Тож хай тут лунає веселий дитячий сміх!», - зауважив міський голова на своїй сторінці у фейсбуку.

До 25 грудня вхід для дітей є безкоштовним. Вхід для дорослих – 150 гривень.

 

Більше фото21 Грудня 2020 p.
©http://briz.if.ua/