На 18 сіл - 44 кандидати. В Івано-Франкіську визначаються, кого призначати старостами приміських сіл


На 18 сіл - 44 кандидати. В Івано-Франкіську визначаються, кого призначати старостами приміських сілНа минулому тижні завершився прийом документів від осіб, які бажають спробувати себе в ролі старост сіл, що входять до Івано-Франківської міської територіальної громади.

Перелік потенційних старост оприлюднив вчора у фейсбуці Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків. Відповідно до озвучених ним даних число кандидатів у старости значно перевищує кількість сіл територіальної громади і становить 44 особи.

Рекордсменами за кількістю поданих документів на зайняття посади старости є села Підпечери, Узин та Чукалівка. В кожному з них бажання керувати селом мають по чотири кандидати. Ще в шести населених пунктах конкурс на посаду старости становить 3 особи. Це, зокрема, села  Березівка, Вовчинець, Камінне, Крихівці, Колодіївка, Радча. В селах Добровляни, Драгомирчани, Микитинці, Підлужжя, Тисменичани бажання спробувати себе в ролі старост висловили по двоє місцевих жителів.  І лише Братківці, Угорники, Черніїв та Хриплин дали всього по одному кандидату на посаду очільника села. «Тому бачите: конкуренція – досить велика. - зазначив міський голова в ході відеоефіру у фейсбуці, при цьому додавши, - Насамперед хочу сказати: ми підходимо до цього досить зважено».

Зі слів мера, в даний час відбуваються співбесіди. В тих селах, де не буде якихось проблем, буде знайдено точки дотику і компроміс, рішення щодо призначення старост будуть ухвалені на сесії Івано-Франківської міської ради вже 24 грудня. Там, де консенсусу досягти не вдасться чи буде незгода громади, призначення старост перенесуть на наступний рік.

В даний час в Івано-Франківську працює спеціальна комісія на чолі з заступником Івано-Франківського міського голови, ексголовою Івано-Франківської ОДА Віталієм Федорівим, до якої входять представники депутатського корпусу, профільні заступники міського голови, начальник управління інтеграції сіл Івано-Франківської міської ради, і яка має на меті, власне, знайти компроміс, забезпечити, щоби старости дійсно представляли свої села.

«Бачимо сьогодні по області дуже багато прикладів, коли старост взагалі не призначається, - зазначив міський голова, - от буквально сьогодні – це Снятинська громада, Заболотівська громада – просто обходяться без старост. Але я вважаю, що все-таки в селі повинен бути староста, повинна бути та людина, яка представляє інтереси».

Разом з тим, Руслан Марцінків зауважив, що у його розумінні староста села – це не та людина, яка ставить завдання місцевій владі, а натомість це людина буде працювати для громади, буде виконувати ті завдання, які ставить міський голова і виконавчий комітет.

«Одразу попереджаю, - наголосив мер, - якщо хтось хоче політично маніпулювати чи якісь речі, я на це не піду. Це є повноваження виключно міського голови і сесії міської ради. Тому буду враховувати всі чинники при призначенні старост того чи іншого населеного пункту».



16 Грудня 2020 p.
©http://briz.if.ua/