Громада Сваричева отримає 300 тисяч гривень на розвиток туризму


Громада Сваричева отримає 300 тисяч гривень на розвиток туризмуПроєкт підсилення туристичного потенціалу села Сваричів, що на Рожнятівщині, виграв в одинадцятому обласному конкурсі проєктів та програм розвитку місцевого самоврядування.

У понеділок, 7 грудня, урочисті вітання і диплом на суму 300 тисяч гривень отримали   ініціаторка проєкту, депутатка обласної ради Євгенія Бардяк і селищний голова Василь Рибчак.

За словами Євгенії, громада Сваричева має велику базу для розвитку туристичного напрямку. “Село створене більш як 600 років тому. Тут є багато місць, де відбувалися історичні події. Громада повинна це все використовувати для розвитку. Над проєктом я працювала з місцевими активістами ще влітку і якраз у День місцевого самоврядування ми отримали найкращий подарунок - перемогу у конкурсі”.

За ці кошти у селі планують цілий комплекс робіт. Зосередять увагу на бойківському спадку:“У Сваричеві вже є кімната-музей бойківської культури. Її створив активіст Василь Яцків. Ми хочемо її дооблаштувати. Також закупимо апаратуру для народного дому, щоб люди могли влаштовувати культурні заходи. Працюватимемо над створенням туристичних шляхів. А влітку організуємо по-новому традиційний фестиваль “Сваричівські пироги”. І це тільки частина робіт, які передбачено”, - зазначила активістка Тетяна Савчук.

Розпочнеться проєкт у лютому 2021 році з планування. Саме на цьому етапі до роботи хочуть залучити якомога більше жителів Сваричева.

“Проєкт у першу чергу має приносити користь громаді, стати поштовхом для зародження нового місцевого бізнесу. Тому ми закликаємо всіх, хто має якісь ідеї і хоче розвивати туризм, приєднуватися до нас”, - наголосила депутатка обласної ради Євгенія Бардяк.

Додамо, на одинадцятий обласний конкурс було подано 90 проєктів від 59 місцевих рад. Серед них переможцями стали 42 проєкти. На їх реалізацію у 2021 році з обласного бюджету планують спрямувати понад 12 мільйонів гривень.8 Грудня 2020 p.
©http://briz.if.ua/