В Івано-Франківську відзначили 152-гу річницю товариства "Просвіта"


В Івано-Франківську відзначили 152-гу річницю Всеукраїнського товариства «Просвіта».

В Івано-Франківську відзначили 152-гу річницю товариства "Просвіта". Фото: Іван Гаврилович

З цієї нагоди правління Івано-Франківського міського об’єднання ВУТ «Просвіта» провело святкове розширене засідання.

Як розповів заступник голови міської «Просвіти», журналіст і поет Іван Гаврилович, урочисте засідання відбулося у залі Музею народної шани Кобзареві, що в народному домі «Просвіта». Розпочала його голова міського об’єднання - заступникзавідувачакафедримовознавстваІвано-Франківськогонаціональногомедичногоуніверситету, докторфілософіїМаріяГуцол. Вона нагадала присутнім проважливуподіюукраїнськоїісторії– створенняуЛьвові8 грудня1868 р. товариства«Матері-«Просвіти».

У свою чергу почесні гості - Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків та заступник голови обласного об’єднання ВУТ «Просвіта» ім. Т.Шевченка Михайло Січка вручили франківським просвітянам заслужені нагороди – подяки міського голови за активнугромадськуікультурно-просвітницькудіяльністьтаграмотиобласногоіміськогооб’єднаньтовариства.

Однією з родзинок свята стала презентація роботи первинного осередку «Просвіти» Фізико-технічного ліцею-інтернату Івано-Франківської обласної ради при Національному технічному університеті нафти і газу. «Цією презентацією розпочато свого роду огляд просвітянських осередків навчальних закладів міста, який мав би прислужитися пожвавленню їх діяльності, ширшому залученню молоді в ряди найстарішої української патріотичної громадської організації», - зауважив Іван Гаврилович у Фейсбуку.

 

Фото: Іван Гаврилович


.8 Грудня 2020 p.
©http://briz.if.ua/