В Прикарпатському університеті презентували "Зоосад революції"


В Прикарпатському університеті презентували "Зоосад революції". Фото: пресслужба ПНУ ім. В.Стефаника«Зоосад революції. Західноукраїнська державність 1918-1923 років і теорії випадковостей ХХ – на початку ХХI сторіч. Есеї». Таку назву носить наукова праці, що її було презентовано вчора, 3 грудня, в Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника.

Автор книги – відомий вже в Україні історик – професор кафедри політології факультету історії, політології і міжнародних відносин ПНУ ім. В.Стефаника доктор політичних наук Іван Монолатій.

Як повідомили у пресслужбі Прикарпатського університету, сам автор позиціонує свою книгу як новий погляд на інтерпретацію подій української революції 1914-1920 рр. і, зокрема, західноукраїнський вимір.

«Більша частина книги – це допис про політичний зоосад ЗУНРу і це типажі дванадцяти чільних політиків ЗУНРу, починаючи від старшого покоління, яке мало виразну австрійську політичну культуру і, завершуючи молодшим поколінням – це Дмитро Вітовський і Євген Коновалець – та спроба показати їхні психотипи, етноментальні характеристики. Завершує збірку допис про розуміння культури ЗУНРу. Чи вона була насправді як така, в яку вкладаємо сучасне розуміння цього слова, чи це була радше культура війни, культ війни», – цитує професора Монолатія пресслужба вишу.

Участь у презентації взяли один з рецензентів книги професор, академік Української академії історичних наук доктор історичних наук Володимир Великочий та колеги-науковці з факультету історії, політології і міжнародних відносин. В онлайн-режимі до заходу долучились ректор Прикарпатського університету, професор, доктор політичних наук Ігор Цепенда; завідувач відділу історії України періоду Другої світової війни Інституту історії України НАН України, Почесний доктор Прикарпатського національного університету, професор, доктор історичних наук Олександр Лисенко; історик, політолог, професор Рівенського гуманітарного університету доктор політичних наук Максим Гон та ін. Модерувала захід професорка, докторка філологічних наук Ольга Деркачова.

«Це унікальна книжка, яка не тільки змушує задуматись, а й може розширити коло шанувальників української історії. У своїй праці автор застосував новий підхід з використанням методології, яка здебільшого не використовувалася. З іншого боку формування такої історичної канви ЗУНРу на таких теоріях як «Чорний лебідь», чи «Сірий носоріг» – це теми дуже дискусійні і вони важливі для нас, адже починають втягувати у велику дискусію широкий загал. Кожна сторінка цієї праці, кожна думка, змушує читача шукати аргументи, або на користь підтримки цієї тези, або щоб їй суперечити. І це те, до чого ми сьогодні прагнемо і виховуємо у студентів – критичне мислення», – прокоментував актуальність нової праці ректор ПНУ Ігор Цепенда.

 

Фото: пресслужба ПНУ ім. В.Стефаника



4 Грудня 2020 p.
©http://briz.if.ua/