Обійстям мешканців Ворохти загрожують... вовки


Обійстям мешканців селища Ворохта Яремчанської міської ради загрожують вовки.

Про це повідомив сьогодні у Фейсбуку селищний голова населеного пункту Олег Дзем'юк.

Він, зокрема, звернувся до керівництва обласного управління лісового та мисливського господарства, а також державного підприємства "Ворохтянське лісове господарство" з офіційним листом, у якому зазначив, що протягом останнього часу мали місце неодноразові випадки нападу вовків на худобу та собак в обійстях ворохтянців. Зауважив, що такі напади несуть небезпеку не лише для тварин, але і для людей.

Лист Олега Дзем'юка до ІФОУЛМГ та ДП "Ворохтянське ЛГ", опублікований О.Дзем'юком у Фб

У свою чергу, в Івано-Франківському обласному управлінні лісового та мисливського господарства запевнили, що в даний час ситуацію з хижаками у Ворохті з'ясовують. Як зазначається, до ророботи залучені лісівники, мисливознавці Ворохтянського лісгоспу, які вживають заходів, щоб убезпечити життя населення.

Разом з тим, лісівники поспішили заспокоїти мешканців, зазначивши,  що насправді людина не є об’єктом полювання навіть для голодного звіра. "Вовк намагається оминати людину не через те, що боїться, а тому, що людина не цікава йому як потенційна жертва. Винятком може стати дитина вагою до 40 кг. Людина своїм зростом «збиває» оцінку звіром об’єкта полювання. Тому, якщо доросла людина присяде, то саме така поведінка може спровокувати вовка напасти.  

Один із методів, який змусить хижака відійти від вас при випадковій зустрічі - розстібнути куртку, максимально розгорнути поли над головою, щоб здаватися більш масивним і вищим", - йдеться на офіційній сторінці управління у Фейсбуці.

Як стверджують в Івано-Франківському ОУЛМГ, загалом випадки нападу вовка на людину є рідкісними. Можливі напади зграєю взимку, коли вовкам бракує їжі й вони наближаються до людських осель, щоб украсти свійську тварину. Спроби людей захистити худобу теж стають причиною конфліктів. Проте більшість нападів здійснюють тварини, які хворі на сказ.

"Найнебезпечнішими для людини є бродячі й здичавілі собаки. Відсутність культури утримання тварин удома призводить до формування великих зграй, особливо на околицях містечок та сіл. Такі собаки не бояться людини, агресивні й досить часто нападають. Ймовірність бути вкушеним хворою на сказ бездомною собакою досить висока", - повідомила прес-служба Івано-Франківського ОУЛМГ.



28 Листопада 2020 p.
©http://briz.if.ua/