Не шукайте, де раки зимують. На Прикарпатті вводиться заборона на вилов раків


Не шукайте, де раки зимують. На Прикарпатті вводиться заборона на вилов раківЗ 1 грудня вилов прісноводних раків на рибогосподарських водних об’єктах Прикарпаття заборонено.

Відповідний наказ за № 109 від 25 листопада видало Управління Державного агентства рибного господарства в Івано-Франківській області (Івано-Франківський рибоохоронний патруль). Як повідомили в Управлінні, заборона має на меті забезпечити охорони прісноводних раків під час природного відтворення, створити сприятливі умови для виношування ікри, збільшення чисельності цих водних організмів.

З урахуванням рекомендації Інституту рибного господарства Національної академії аграрних наук України, заборона триватиме до 30 червня 2021 року.

В рибоохоронному патрулі також нагадали, що відповідно до пункту 4.5 Правил любительського і спортивного рибальства забороняється лов раків у нерестовий період, під час линьки і виношування ікри, а також у темну пору доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування. При цьому за кожен незаконно добутий екземпляр рака незалежно від його розміру порушнику доведеться сплатити збитки у розмірі 25,5 гривень.26 Листопада 2020 p.
©http://briz.if.ua/