У Карпатах навчаються майбутні військові альпіністи


У Карпатах навчаються майбутні військові альпіністи. Фото зі сторінки Івано-Франківського ОВК у ФБВ Українських Карпатах реалізується пілотний проект з гірської підготовки курсантів Національної академії Сухопутних військ імені Петра Сагайдачного.

Як повідомили в Івано-Франківському обласному військовому комісаріаті, йдеться про курсантів випускного курсу Академії – майбутніх офіцерів гірсько-штурмових військових частин Збройних Сил України.

Нещодавно закінчився перший, двотижневий етап проєкту, в рамках якого курсантів спочатку навчали теоретичній частині курсу, а надалі вони мали змогу практично відпрацювати техніку та засоби подолання скельного рельєфу, зокрема, організацію спуску та підйому по вертикальних перилах та зняття їх на одному зі скельних масивів на околиці Львова. Окрім цього, учасники заходу відпрацювали налагодження переправи за допомогою системи «Поліспас», - повідомили у військкоматі.

У Карпатах навчаються майбутні військові альпіністи. Фото зі сторінки Івано-Франківського ОВК у ФБ

Наступні етапи включатимуть практичне сходження на вершини гір Говерла та Петрос на Чорногірському хребті та скельну підготовку на масиві «Скелі Довбуша» на Львівщні.

Проєкт реалізується за сприяння Відокремленого підрозділу «Федерації альпінізму та скелелазіння України у Львівській області», а по завершенню курсу кожен курсант отримає розряд «Альпініст України».

Нагадаємо, на сьогоднішній день в Україні сформовані та функціонують два гірсько-штурмових з’єднання ЗС України. Одне з них – 10 окрема гірсько-штурмова бригада має пункт постійної дислокації у м. Коломия, на Прикарпатті. І фахові альпіністи у лавах її офіцерів завжди стануть у нагоді.

Фото зі сторінки Івано-Франківського ОВК у Фейсбуку23 Листопада 2020 p.
©http://briz.if.ua/