Віктор Рахміль: Деякими сільськими радами встановлено мізерні ставки податку на нерухомість – а це прямі втрати місцевих бюджетів


Податкові органи турбує ситуація з встановленням органами місцевого самоврядування ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, який впроваджується з наступного року. Про це заявив Голова ДПС в області Віктор Рахміль на Дні депутата в обласній раді.

Як зазначив керівник податкової служби області, багато говорилося про необхідність запровадження цього податку, свого роду податку на розкіш, адже під оподаткування підпаде житло значної площі заможних громадян. Крім того, це стане ще одним джерелом наповнення місцевого бюджету.

Згідно статті 265 Податкового кодексу України ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки встановлюються сільською, селищною або міською радою. Зокрема, вищезгаданою статтею передбачено, що за 1 м2 житлової площі для квартир від 120 м2 до 240 м2 та житлових будинків від 250 м2 до 500 м2 ставка податку не може перевищувати 1 відсоток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року. Для квартир, житловою площею понад 240 м2 та житлових будинків понад 500 м2– 2,7 відс.Як відомо, на 01 січня 2013 року мінімальна заробітна плата становитиме 1176 гривень, відповідно 1 відсоток – 11,76 гривень.

Проаналізувавши рішення місцевих рад щодо встановлення ставок податку, прийнятих на сьогодні, податківці виявили випадки, коли прийняті ставки в десятки, а то і більше разів менші від запропонованих податковим законодавством, що приведе до зменшення рівня надходжень до місцевих бюджетів у 2013 році.

У зв’язку з цим, податкова служба пропонує сільським та селищним головам ініціювати розгляд на пленарних засіданнях рад, які прийняли рішення про встановлення мінімальних ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, питання щодо перегляду цих рішень.21 Листопада 2012 p.
©http://briz.if.ua/