У військовій поліклініці Івано-Франківського гарнізону нове обладнання


Військова поліклініка Івано-Франківського гарнізону сьогодні обслуговує не лише всіх військовослужбовців частин та установ, дислокованих на Прикарпатті, але й десятки тисяч ветеранів та військових пенсіонерів. І хоча у цьому медичному закладі працюють знані в регіоні лікарі, їхня робота ускладнена доволі застарілим обладнанням та апаратурою. Купити нове обладнання на комерційні основі військові, на відміну від своїх цивільних колег, на жаль, не в змозі.

Тому організація ветеранів 38-ї армії звернулась по допомогу до місцевого мецената Олександра Шевченка. Він відгукнувся на прохання, і вже за кілька тижнів до поліклініки було поставлено нове медичне обладнання на кілька сотень тисяч гривень.

- Час від часу по лінії Міністерства оборони України до нас надходять певні зразки обладнання, - розповіла тимчасово виконуюча обов’язки начальника військової поліклініки Івано-Франківського гарнізону майор медичної служби Марина Шокалюк. – Однак те, що нам вдалось замінити завдяки спонсорській допомозі, це просто неоціненний дар. Адже попередні прилади працювали вже більше двадцяти років. А в медицині головне - вчасне виявлення і профілактика хвороб.

Підтримує свого керівника і завідувач кабінетом функціональної діагностики військової поліклініки Івано-Франківського гарнізон Андрій Сайко.

- Завдяки новій техніці ми можемо проводити поглиблене дослідження серцево-судинної системи, функціональні проби, прогнозувати лікування. А головне - спостерігати за станом пацієнта в динаміці, - наголосив Андрій Іванович. - Добре те, що відразу до приладів нам надали ліцензійне програмне забезпечення. І тепер комп’ютер допомагатиме лікарю встановити точний діагноз.

Сьогодні військова поліклініка Івано-Франківського гарнізону має до 29-ти тисяч звернень на амбулаторний прийом і до двох тисяч пацієнтів, що пролікувались на денному стаціонарі.

- На нашу думку, ці показники могли б бути в рази більшими, якби керівництво Міністерства оборони України дослухалось до наших прохань повернути знищений тут військовий госпіталь, - зазначив голова ветеранської організації 38-ї армії полковник у відставці Володимир Мойсеєнко.- Адже потреба в такому лікувальному закладі чимала. Івано-Франківська область єдина в Україні, яка не має свого військового госпіталю. Пропозиції їхати лікуватись у Чернівці чи у Львів ні нам, ветеранам, ні діючим військовим не підходять. Бо на це немає ні грошей, ні можливості. Тому зараз ми робимо все, щоб підтримати нашу поліклініку, і сподіваємось, що у недалекому майбутньому нас почують і повернуть військовослужбовцям, що служили і служать на західних кордонах України, їхнє право на повноцінне лікування.

Підполковник Тарас Грень



21 Листопада 2012 p.
©http://briz.if.ua/