Іванофранківці почали зловживати КТ-дослідженнями, кожен сеанс яких скорочує життя на два роки


Комп'ютерна томографія в 10 разів небезпечніша, ніж рентгенПо мірі погіршення ситуації з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19 іванофранківці почали зловживати комп’ютерною томографією, не замислюючись про шкідливість вказаного виду обстеження для здоров’я.

Тривожною новиною поділилася сьогодні, на оперативній нараді у міського голови начальник управління охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради Марія Бойко.  «Хочу сказати, що на сьогоднішній день комп’ютерна томографія і рентгенографія є рівноцінними, - зазначила чиновниця, - але рентгенографія – це те, до чого ми звикли, це те, що ми знаємо, що можна робити там ну в крайньому разі раз на рік, деякі контингенти – два рази на рік, але комп’ютерна томографія – вона є в 10 разів шкідливіша, тобто в 10 разів більше опромінення дається, ніж при рентгенографії. Тобто це не є хліб з маслом і ікрою. Це є реально складне радіологічне дослідження і обстеження».

Пані Бойко наголосила, що при проведенні КТ відбувається опромінення цілої низки життєво важливих органів, як-от: щитовидна залоза, органи обличчя, внутрішні органі та залози, статеві органи тощо, яке у свою чергу може в подальшому спричинити онкологічні захворювання. При цьому серед медиків побутує інформація про те, що кожен сеанс комп’ютерної томографії скорочує життя людини в середньому на два роки.

Натомість, люди, подекуди вдаються до самостійного, без відповідного припису лікаря, проведення кількох КТ-досліджень протягом короткого періоду часу. «Сьогодні ми маємо, на жаль, таку ситуацію, - з сумом констатує начальниця міського управління охорони здоров’я, - коли людина має невисоку гарячку – вирішує собі, що треба зробити КТ. Іде робить КТ. Через 7 – 8 днів – знову гарячка – знову робить КТ, через якийсь час, коли вже пролікувався, – через місяць: «можна я у вас зроблю ще одне КТ?» Тобто таким чином яке отримує людина опромінення і така є десь статистика, що кожне одне КТ позбавляє нас двох років життя».

Чиновниця наголосила, що рішення щодо необхідності проведення кожному конкретному пацієнту будь-яких видів досліджень: будь то комп’ютерна томографія, рентгенографія, ПЛР- чи ІФА-тест – повинен вирішувати лікар.



10 Листопада 2020 p.
©http://briz.if.ua/