На Говерлі шукали туристів із Сум, а на Рожнятівщині – місцеву пенсіонерку


На Говерлі шукали туристів із Сум, а на Рожнятівщині – місцеву пенсіонерку. Фото http://karpaty-ua.org.uaГрупа туристів заблукала вчора, 9 листопада, на горі Мала Говерла, що на території Яремчанської міської ради.

Як стало відомо БРІЗу, усі заблукалі – мешканці міста Суми 1983 – 1985 років народження. На їх пошуки вирушили три гірських рятівника з рятувального поста Заросляк пошуково-рятувального відділення Ворохта. Вже за півтори години рятувальники зустріли та забезпечили їх супровід до спортивної бази «Заросляк», звідки туристи вирушили до місця свого проживання у селі Лазещина, що на Закарпатті. Усі туристи перебували у задовільному стані.

Того ж дня попрацювати довелося і гірським рятувальникам на Рожнятівщині. Там у лісовому масиві поблизу села Ясеновець заблукала 73-річна жінка. На сполох забив чоловік потерпілої, коли о жінка не повернулася протягом трьох годин блукання лісом. О 18-тій годині, коли чоловік звернувся до рятувальників, в цю пору вже досить темно, тому хвилювалося було про що.

Для пошуку зниклої було направлено групу з 7 рятувальників пошуково-рятувального відділення Осмолода на 1 одиниці техніки. Пізніше їм на підсилення прийшли кінологи Аварійно-рятувального загону спецпризначення УДСНС в області (5 осіб та 2 собаки на 1 одиниці техніки) та 18 пожежників з Державної пожежно-рятувальної частини – 8 смт. Рожнятів. До рятівників також приєдналися 10 поліцейських з собакою та 8 місцевих мешканців. Рятувальники розбилися на три групи, які проводили пошуи від села Ясеновець до селища Рожнятів.

Врешті-решт проблема вирішилась сама собою: о 21.10 годині, після більш, як шести годин блукання лісом жінка самостійно вийшла з лісової місцевості поблизу села Нижній Струтин.

 

Фото http://karpaty-ua.org.ua. Фото ілюстративне



10 Листопада 2020 p.
©http://briz.if.ua/