Мер Марцінків озвучив вимоги до старост сіл, що увійшли до Івано-Франківської ОТГ


Мер Марцінків озвучив вимоги до старост сіл, що увійшли до Івано-Франківської ОТГІвано-Франківський міський голова Руслан Марцінків визначив три вимоги до майбутніх старост сіл, що увійшли до Івано-Франківської  об’єднаної територіальної громади.

В ході сьогоднішнього віодеофіру у Фейсбуку він нагадав, що найближчим часом в Івано-Франківській ОТГ буде призначено 18 старост. «Ми домовилися про те з громадами – в переважній більшості громади визначилися з старостами ще на виборах . Біля церков ми проводили громадські слухання – опитували людей, кого вони б хотіли мати старостою»,  - розповів мер.

Разом з тим, на думку мера, особи, які претендують на зайняття посад сільських старост, повинні виконати кілька умов. По-перше, в контексті розробки стратегії розвитку Івано-Франківської ОТГ до 2030 року, дуже важливо, на думку мера, щоб така ж стратегія розвитку була подана кожним кандидатом на посаду старости для кожного села. По-друге, як зауважив міський голова, на наступній сесії Івано-Франківської міської ради планується затвердити Статут об’єднаної територіальної громади. Відтак від потенційних старост очікують пропозицій до цього статуту. Третьою умовою є формування при кожному старості громадської ради з найбільш авторитетних жителів села. «Ради, які вирішуватимуть по селах питання з числа представників найдостойніших  - представників церковних громад, кола, садочок, де є наявні, тобто старійшин, також колишніх депутатів різних рівнів. Важливо, щоби ця громадська рада представляла справді ті села, що увійшли до Івано-Франківської об’єднаної територіальної громади, - зазначив мері і підсумував, - Тому вимоги до старості дуже прості: це є стратегія розвитку громади до 2030 року, це є статут об’єднаної територіальної громади – пропозиції, це є громадські ради».9 Листопада 2020 p.
©http://briz.if.ua/