На Прикарпатті відкрилося відділення Міжнародного центру впровадження програм ЮНЕСКО


На Прикарпатті розпочало роботу Івано-Франківське обласне відділення Міжнародного центру впровадження програм ЮНЕСКО.

На Прикарпатті відкрилося відділення Міжнародного центру впровадження програм ЮНЕСКО

Презентація нового проєкту відбулася 8 листопада в Івано-Франківську. Створення такої структури в Івано-Франківську – спільна ініціатива прикарпатських громадських активістів та благодійників – керівництва громадської організації «Дім» - та їх партнерів з Тернопільского Обласного відділення Міжнародного центру впровадження програм ЮНЕСКО, які вже мають неабиякий досвід співпраці з Організацією ООН з питань освіти, науки та культури і готові передати цей досвід своїм прикарпатським колегам.

Створюючи структуру ЮНЕСКО на Прикарпатті, його ініціатори мали на меті насамперед, отримати більше можливостей для допомоги нужденним, які, - сподіваються очільники відділення, - їм надасть співпраця з партнерами та такою потужною організацією, як ЮНЕСКО. «Ми тепер з нашими колегами стали членами ЮНЕСКО. Це членство дає нам нові можливості для співпраці, - зауважила у вітальній промові з нагоди відкриття проєкту керівник відділення Ліліана Ужела, - Будемо нести в цей світ шматочок тепла і радості для нужденних, тепла і радості для тих, хто дійсно цього потребує… Будемо писати різні цікаві проєкти для того, щоб в Івано-Франківську і в області було набагато краще».

Йдеться, зокрема, про проєкти з забезпечення лікувальних установ області медичним обладнанням, забезпечення доступу учнівської та студентської молоді Прикарпаття до якісної європейської освіти тощо. «Тепер ми зможемо звернутися за допомогою до ЮНЕСКО стосовно найдорожчого медичного приладдя – томографа, мамографа… Так само, як і найелементарнішого – халатів і рукавичок для медичного персоналу. Також ми хочемо працювати з дітьми, які зможуть навчатися за кордоном і отримувати освіту за профілем, який вони виберуть». При цьому, за словами заступниці керівника відділення – голови БО «Дім» Оксани Пранничук, це стосується також і дітей з малозабезпечених сімей, які без допомоги Центру про навчання за кордонном могли б лише мріяти.

На Прикарпатті відкрилося відділення Міжнародного центру впровадження програм ЮНЕСКО

Зважаючи на карантинні обмеження, відкриття Відділення пройшло скромно, у колі друзів. Учасників заходу від імені партнерів привітав онлайн через засоби відеозв’язку керівник Тернопільського обласного відділення Міжнародного центру впровадження програм ЮНЕСКО Віталій Семенюк, який висловив сподівання, що у співпраці партнерам вдасться зробити багато добрих справ для Івано-Франківщини.

У свою чергу священик Храму Матері Божої Неустанної Помочі отців-редемптористів отець Ігор освятив офіс новоствореної організації та благословив її членів на благі звершення.

Фото: Сергій БІЛИЙ9 Листопада 2020 p.
©http://briz.if.ua/