Дві тонни на день. В умовах пандемії ЦМКЛ витрачає в день на хворих стільки ж кисню, як торік за рік


Олег Ціхонь - заступник головного лікаря ЦМКЛПроблема безперебійного постачання кисню для потреб хворих на коронавірусну хворобу COVID-19 та пневмонії сьогодні є актуальною для Центральної міської клінічної лікарні міста Івано-Франківська.

Як повідомив заступник головного лікаря ЦМКЛ Олег Ціхонь, на сьогоднішній день медикам його лікувального закладу доводиться щодня використовують майже таку кількість кисню, яку раніше, до пандемії, лікарня використовувала за рік. «Зараз у нас, на жаль, з киснем ситуація яка, - розповів він на оперативній нараді у міського голови, - ми якщо минулого року використовували 2,5 – 3 тонни на рік, то зараз використовуємо, на сьогоднішній день, 2 тонни в день».

Зі слів пана Ціхоня, на сьогоднішній день кисень щодня доставляється до лікарні з м. Львова. Втім, одного джерела кисню на сьогоднішній день замало, оскільки в разі виходу з ладу підприємства, яке його постачає до ЦМКЛ, лікарня може опинитись без кисню. «Але ми працюємо у такому цейтноті, тому що не дай Бог аварія на заводі або машина не доїде – у нас біда». Альтернативне джерело постачання кисневих балонів для хворих – це спеціалізоване підприємство, розташоване у місті Калуші, яке, однак, в даний час перебуває на ремонті в буде в змозі постачати кисень до лікарні лише з 20 листопада.

Олег Ціхонь також зауважив, що вже 30 листопада в ЦМКЛ будуть забезпечені киснем 200 лікарняних ліжок, тобто 80% з 280 ліжок, відведених для хворих на COVID-19 та пневмонію. «Ми розпочали роботи, - зазначив медик, - проектно-кошторисна документація готова. 30 листопада ми плануємо завершити все, щоб у нас було двісті ліжок, забезпечених киснем. Це з тих двісті вісімдесят 80%»4 Листопада 2020 p.
©http://briz.if.ua/