Дистанційку врегульовано: вчитель мусить прочитати не менше 30 % уроків синхронно


Дистанційку врегульовано: вчитель мусить прочитати не менше 30 % матеріалу синхронно. Фото ілюстративнеМіністерство освіти і науки на сьомому місяці карантину з приводу пандемії на коронавірусне захворювання COVID-19 нарешті спромоглося врегулювати питання дистанційної освіти та надати на місця відповідні рекомендації.

Про це розповіла 3 листопада,  на оперативній нараді у міського голови обласного центру заступник директора Департаменту освіти і науки Івано-Франківського міськвиконкому Наталія Микула. «Хочу сказати, що 16 жовтня вже набрало чинності положення про дистанційну форму здобуття освіти і вже нарешті 2 листопада Міністерство освіти і науки нарешті написало рекомендації і роз’яснення – лист, як здійснювати, дистанційне навчання, як проводити оплату праці для вчителів, тому що це викликало дуже багато запитань»,  - зазначила чиновниця.

Зауважимо, що Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти було затверджено наказом Міністерства освіти і науки України № 1115 ще 8 вересня 2020 року і вступило в силу 16 жовтня. У свою чергу роз’яснення щодо застосування вимог положення містяться у листі заступника Міністра освіти і науки № 1/9-609 від 2 листопада 2020 року. Документи регламентують як порядок реалізації навчання у загальноосвітніх навчальних закладах з використанням дистанційних технологій, так і порядок оплати праці вчителів, що, за словами пані Микули, раніше викликало чимало запитань.

Як стверджує заступниця директора Департаменту освіти і науки, вказані документи надають закладам освіти в межах їх власної автономії низку можливостей щодо проведення дистанційного навчання, як-от: можливість самим обирати форми освітнього процесу для здобуття освіти, можливість обирати конкретну платформу чи онлайнресурс для проведення дистанційного навчання. Як стверджує пані Микула, починаючи з 12 березня – відколи в Україні діють карантинні обмеження, - Міністерство цифрової трансформації та Міністерство освіти і науки так і не спромоглися створити єдину електронну платформу для проведення дистанційного навчання.

Важливою новацією також є закріплена документально можливість для вчителів самим визначати доцільність проведення дистанційного навчання в синхронному чи асинхронному режимі. Щоправда, тут є умова: вчителів зобов’язали не менш, як 30% навчального часу, що передбачений для освітньої програми, читати у синхронному режимі. «Що це означає? – пояснює заступниця головного освітянина міста, - Це означає – вже чітко записано, що не менше 30% навчального часу, який передбачено для освітньої програми, вчитель читає у синхронному режимі. Тобто, якщо, на приклад, у восьмому класі впродовж року має бути вичитано 72 години української мови на уроках. 30% - це не менше 22 уроків, 22 уроки вчитель веде синхронно, тобто він по одну сторону екрану, дитина – по іншу. Він спілкується з дитиною. Решту уроків вчитель може провести в асинхронному режимі, тобто він на платформі чи «Міт», чи «Гуглик, чи «Класрум» чи «ЕдЕра», яку вибрав конкретний заклад, бо він має на це право, має право надіслати дитині завдання».

 

Фото ілюстративне



4 Листопада 2020 p.
©http://briz.if.ua/