Новий соціальний проєкт Прикарпатського університету допоможе випускникам шкіл з вибором спеціальності


Новий соціальний проєкт Прикарпатського університету допоможе випускникам шкіл з вибором спеціальності. Фото - зы сторінки Ігоря Цепенди у ФейсбукуПрофорієнтаційний соціальний проєкт для учнівської молоді «Професія майбутнього і мій вибір сьогодні» презентували сьогодні у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника ректор університету Ігор Цепенда, проректорка ПНУ з наукової роботи Валентина Якубів та заступник директора Департаменту освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківськоі ОДА Андрій Сташків.

Як повідомив ректор ПНУ Ігор Цепенда, завдання проєкту полягає у наданні старшокласникам, їх вчителям та батькам усіх необхідних інструментів, які допоможуть не помилитися й обрати саме свій професійний шлях, вчитися там, де можна здобути освіту міжнародного рівня, яка допоможе збудувати успішну кар‘єру.

Проєкт планується реалізовувати у три етапи. На першому етапі планується провести семінар з підвищення педагогічної майстерності для вчителів випускних класів з опанування навичків, які важливі для професій майбутнього. На другому етапі буде проведено серію профорієнтаційних зустрічей з учнями випускних класів шкіл, які візьмуть участь у проектів, в рамках яких випускників буде протестовано в плані визначення профорієнтаційної спрямованості. Третій, заключний етап полягатиме у проведенні соціологічного опитування з визначення відповідності результатів вказаного вище тестування фактичному вибору учнями майбутньої спеціальності.

«Проєкт буде безкоштовним. – прокоментував з даного приводу Ігор Цепенда у соцмережі Фейсбук, - Дякую колегам-освітянам області та міста за підтримку. Адже спільно ми зробимо цікаву роботу, яка дасть нам протягом найближчих років розуміння того, що молодь починає усвідомлено підходити до вибору професії. Ми розпочинаємо цей проєкт для учнів 11-х класів, але переконаний, що нам потрібно почати цей проєкт ще раніше, можливо ще і з 7-го класу для того, щоб ми мали час підготувати і учнів, і батьків, і вчителів до їх чіткого розуміння важливого на все життя - вибору професії».

 

Фото зі сторінки Ігоря Цепенди у Фейсбуку3 Листопада 2020 p.
©http://briz.if.ua/