Івано-Франківський міський пологовий будинок готовий надати 80 ліжок для хворих на COVID-19 - Сергій Стефанко


Івано-Франківський міський пологовий будинок готовий надати 80 ліжок для хворих на COVID-19 - Сергій Стефанко80 додаткових лікарняних ліжок, готових в разі потреби прийняти хворих на COVID-19, розгорнули на базі Івано-Франківського міського пологового будинку. Про це розповів сьогодні, на оперативній нараді у міського голови директор КНП «Міський клінічний перинатальний центр Івано-Франківськоїміської ради» Сергій Стефанко.

З його слів, для цього довелося згорнути роботу двох гінекологічних відділень: гінекологічного відділення оперативної гінекології та гінекологічного відділення консервативної гінекології (кожне по  40 ліжок), звідки попередньо були виписані або переведені пацієнти.

Паралельно триває процес залучення добровольців з числа працівників КНП для роботи з догляду за хворими на COVID-19. «З Центральною міською лікарнею ми співпрацювали і в п’ятницю, і вчора - люди пішли укладати контракти з Центральною міською ліканею, з їхнім відділом кадрів», - зазначив пан Стефанко. З цих людей планується сформувати чотири бригади, до складу яких входитимуть терапевти, анестезіологи, середній та молодший медичний персонал, а також допоміжний персонал, як-от: водії, сестри-господині тощо

«Плануємо приймати тих, кого вже визначить Центральна міська лікарня, після їх обстеження і сортування. - І в принципі в нас усе готово. Ті нюанси по забезпеченню засобами індивідуального захисту і медикаментами ми вже проговорили, вирішили. По харчуванню також вирішили. Зараз набираються бригади, бо люди зголосилися в п’ятницю, потім в понеділок прийшли – передумали. Одні відмовились – шукаємо інших», - розповів директор пологового будинку. Разом з тим, з його слів, залишається проблема зайнятості акушерів-гінекологів, які у відповідності до чинних нормативних вимог не можуть бути задіяні до роботи з догляду за хворими на COVID-19, а відтак змушені іти у простій. І хоча у відсотковому відношенні до трудового колективу загалом частка таких фахівців є невеликою, проблема все ж залишається актуальною. Як один з варіантів зайнятості такого персоналу адміністрація закладу вбачає можливість використання їх як підміну фахівців, що працюють в акушерському корпусі.

У свою чергу, як зауважила начальник Управління охорони здоров’я, в разі потреби на базі Івано-Франківського перинатального центру може бути розгорнуто до 120 ліжок для хворих на COVID-19.

 3 Листопада 2020 p.
©http://briz.if.ua/