Відеокомплекси - на допомогу логопедам


Серію унікальних відеокомплексів артикулярних вправ для дітей з мовленнєвими порушеннями розробила група вчителів-логопедів з Івано-Франківська, які зорганізувались у «Клуб неформального спілкування».

Як повідомили у департаменті освіти і науки Івано-Франківського міськвиконкому, в рамках вказаного клубу вчителі-логопеди Оксана Гац, Олександра Гудзь, Мар’яна Довгошия, Ірина Салига, Людмила Скавінська та Тетяна Кудярська провели протягом вересня – жовтня цього року низку робочих зустрічей, результатом яких стала розробка п’яти комплексів відеовправ на тему: «Базові артикуляційні вправи», «Формування шиплячих звуків», «Формування свистячих звуків», «Формування звуків Л та Л’», «Формування звуків Р та Р’».

За задумом розробників, вказані відеокомплекси стануть в неабиякій нагоді дітям, які мають ті чи інші вади мовлення, та їх батькам, насамперед при самостійному виконанні вправ. Кожне з підготовлених відео показує, як правильно виконувати відповідну вправу та звертається увага на можливі помилки у виконанні. Завершується кожен відеокомплекс 3-хвилинним роликом, який рекомендовано вмикати дітям щоденно для виконання артикуляційної гімнастики вдома перед дзеркалом.

Усі п’ять відеокомплексів розміщено на спеціально створеному вчителем-логопедом Наталією Поповою ютубканалі «Логопедична служба м.Івано-Франківська», що додатково спрощує роботу логопедам, які тепер можуть скидати посилання на відеокомплекси безпосередньо батькам через месенджери.2 Листопада 2020 p.
©http://briz.if.ua/