На Коломийщині висаджують канадську чорницю


У селі Мала Кам’янка, яке входять до складу П’ядицької ОТГ, на днях висадять 6,5 тис. кущів канадської чорниці. Посадка саджанців здійснюється у межах реалізації проєкту «П’ядицькі культури». Плантацію лохини закладають на 16 га землі, а загальна вартість втілення проєкту становить 3 млн гривень. Про це розповів голова громади Петро Гайдейчук, інформують у пресслужбі Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття.
«1,5 млн грн виділила громаді Програма USAID DOBRE, ще 300 тис. грн ми виграли у рамках X обласного конкурсу проєктів та програм розвитку місцевого самоврядування Івано-Франківської обласної ради. Решту коштів на умовах спільного фінансування спрямували з місцевого бюджету», – сказав Петро Гайдейчук. 

Очільник ОТГ відзначив, що на закупівлю саджанців ягоди у громаді витратили 300 тис. гривень.
«Лише за вчора ми висадили понад три тис. кущів лохини, роботи з посадки решти саджанців нині тривають», – підкреслив голова громади.
Говорячи про вже виконані роботи, сільський голова наголосив, що в ОТГ вже створили штучну водойму та підвели до неї мережі для насосного обладнання, щоб у майбутньому забезпечувати постійний інтенсивний полив рослин. 

Петро Гайдейчук додав, що нині очікують від міжнародної технічної програми USAID DOBRE закупівлю самого крапельного поливу. До того ж, міжнародні партнери невдовзі придбають для громади й міні-тракторець, котрий обслуговуватиме господарство.
Координатор проєкту Михайло Івашків наголосив, що в громаді вирощуватимуть високомарженальні культури, а перший врожай планують зібрати через три роки. Сам проєкт, за словами Івашківа, планують зреалізувати вже до кінця цього року.
Окрім того, в рамках проєкту фахівці Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття провели останній, четвертий, семінар з розвитку аграрних підприємницьких ініціатив. Виконавчий директор організації Ігоря Мельничука наголосив, що основне завдання навчального курсу полягало в тому, щоб долучити до реалізації ініціативи якомога більше людей. 

Довідково:

Проєкт реалізується П’ядицькою об’єднаною територіальною громадою спільно з Агенцією розвитку ОТГ Прикарпаття, КП «Добробут Захід» за підтримки міжнародної технічної програми USAID DOBRE та Івано-Франківської обласної ради. Мета ініціатив полягає у забезпеченні соціально-економічного розвитку громади.  30 Жовтня 2020 p.
©http://briz.if.ua/