Прикарпатські школярі допомагають лісникам садити дерева


Шкільні лісництва Франківщини проводять велику природоохоронну роботу зі збереження та примноження лісових насаджень. Спільно з лісівниками та педагогами учні шкільних лісництв збирають насіння лісових культур, закладають на територіях навчальних закладів шкілки, висаджують нові ліси, дбають про птахів, оберігають мурашники.

Нещодавно завдяки ініціативі та наполегливій праці вчительки Любові П’ятковській у Сопівському ліцеї з’явився новий мініпарк. Спершу гуртківці-природолюби висадили 50 штук саджанців дуба червоного та 30 саджанців дугласії, вирощених з насіння у власній шкілці, надалі ж планують розширювати його з допомогою інших культур.

«Наші діти чимало знають про ліс і роботу в лісі. Адже разом з лісівниками беруть участь у посадці та посіві лісових культур, догляді за ними та лісонасінними плантаціями. Також діти вчаться вирощувати садивний матеріал для озеленення, виявляти пошкодження лісу шкідниками і хворобами. Вони знають як підгодовувати диких тварин і птахів, проводити облік та охорону мурашників. Все це є основою їхніх дослідницьких робіт, які вони захищають на обласних та всеукраїнських змаганнях», - зізнається Любов П’ятковська.

Вихованці Шевченківського шкільного лісництва разом з учителькою Галиною Тисяк допомагали працівникам Вигодського лісгоспу заліснювати вітровальну ділянку. Для цього обрали посадковий матеріал із закритою кореневою системою з розсадників Шевченківського лісництва. Через рік більшість саджанців має прижитися, а через 7 років їх висота досягне 10 метрів.

Керівництво всією діяльністю шкільного лісництва здійснюється школою спільно з лісництвом в особі директора школи і керівника підприємства лісового господарства. Вони в однаковій мірі відповідальні за стан роботи в шкільному лісництві, створення безпечних умов праці учнів, дотримання ними правил техніки безпеки, виробничої і трудової дисципліни, забезпечення необхідних умов праці, побуту і дозвілля школярів. 22 Жовтня 2020 p.
©http://briz.if.ua/