Досвідчені матусі відповіли на 4 питання про грудне молоко


 

Суперечки навколо доцільності тривалої лактації не вщухають. Та Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) відмічає: для нормального розвитку дитячого організму мамине молоко корисне до 2 років.

Сучасні жінки самостійно вирішують, скільки часу приділити грудному вигодовуванню. Експерти з “Клубу Турботливих Матусь” Nestlebaby розповіли, чому це так корисно для дитини.

Скільки білка міститься у маминому молоці?

 

Найкорисніша складова природного вигодовування – білок грудного молока. “Кількість білка у грудному молоці ідеально пристосовується до віку вашої дитини та потреб на кожному етапі її розвитку”, – зазначають у Nestlebaby. З часом кількість “молочних запасів” зростає, проте концентрація білку знижується.

Грудне молоко містить 0,9-1,2 г білка/100 мл. В перші місяці лактації його концентрація найвища. Це пов’язано із його необхідністю для росту дитини, який проходить доволі стрімко. Саме така природна особливість грудного молока є унікальною, тому експерти наголошують на необхідності годувати грудьми.

Як білок впливає на зростання організму?

За рік дитина виростає майже на ½ свого росту від народження. Для формування кісток, м’язів та інших тканих необхідне саме грудне молоко – природний будівельний матеріал. Воно забезпечує нормальне травлення та всмоктування корисних речовин, які також потрапляють до організму, зокрема, з першим прикормом. У харчуванні недоношених немовлят, чий організм потребує допомоги для повноцінного розвитку, бо іноді їхня вага при народженні буває критично низькою, білок є життєво важливим.

Чому білок настільки важливий для мозку?

На розвиток мозкової діяльності маленької людини впливає багато факторів, у тому числі, генетична спадковість, забрудненість повітря, харчування. Та з усього, що споживає малюк, значний вплив на формування мозку має саме білок з маминого молока. Адже до 3 років розмір мізків збільшується у 3 рази у порівнянні з їхнім об’ємом від народження.

І хоча перші етапи розвитку мозкових клітин відбуваються ще в утробі, на пізнавальну мозкову діяльність малюка після появи на світ впливає якість та кількість спожитого білка.

До 2 років кожної секунди у малечі формуються нові і нові синапси – контакти між нейронами у корі головного мозку. Детальніше про вплив білку на формування мозку можна почитати за посиланням на офіційному сайті:https://www.nestlebaby.com.ua/ua.

Здорова вага дитини

Білок міститься у молоці – основному харчовому продукті маляти. Експерти вважають, що він нормалізує обмін речовин у маленькому організмі таким чином, щоб не утворювалася надлишкова вага. Тобто формує правильний набір ваги у межах норми за віком. Та якщо перевищувати білкову норму, перегодовувати є ризик появи ожиріння у майбутньому.

Саме тому материнський білок вважають найкращим смаколиком для правильного харчування немовляти.

“Амінокислотний склад тваринного молока, наприклад, коров’ячого істотно відрізняється від материнського, тому його не бажано давати до року та навіть довше”, – підсумували експерти з харчування Nestlebaby.



12 Жовтня 2020 p.
©http://briz.if.ua/