Івано-Франківський медичний університет отримав аудіометр, який виявлятиме вади слуху у немовлят


Кафедра Івано-Франківського медичного університету отримала автоматичний портативний аудіометр для обстеження слуху дітей різного віку, в тому числі новонароджених. Передали медикам прилад сьогодні, 9 вересня. Закупили його Благодійна організація «Благодійний фонд «КОЛО»» та ініціативна група «ЛП-69» у рамках проєкту «Почути світ».

Завідувач кафедри оториноларингології ІФНМУ Василь Попович розповів, що за статистикою серед 1 000 дітей п’ятеро мають вади слуху. Донедавна цю проблему не вирішували вчасно. Глухоту виявляли, коли діти вже досягли трьох або чотирьох років. Це було запізно: “Коли вади слуху виявляють ще до того, як дитина починає вимовляти якісь перші звуки,то її реабілітація буде 100%. Тобто йдеться про період до одного року з дня народження. Цей апарат, який ми сьогодні отримали, дозволяє вчасно виявити проблему і почати реабілітацію. Якщо ж глухоту у дитини виявляють після трьох років, то вона може освоїти 30-40 слів. Така реабілітація є умовною. Тож дитині доводиться вчити жестову мову”.

З пропозицією надати прилад саме Івано-Франківську виступив член ініціативної групи «ЛП-69» Андрій Вислобіцький, а решту учасників його підтримали.

Аудіометр передали медичному університету за умови, що діагностику для дітей проводитимуть безкоштовно. 

“Ми вдячні підприємцям, які відгукнулись на таку потребу нашого міста і виявили ініціативу передати апарат на кафедру оториноларингології. Він не буде стояти без діла, а працюватиме у пологовому будинку, де є діти”, - зазначив ректор Івано-Франківського національного медичного університету Микола Рожко.

Зазначимо, вартість такого приладу становить 223 630 грн.
 9 Вересня 2020 p.
©http://briz.if.ua/