На Івано-Франківщині розпочали імунізацію диких м'ясоїдних тварин проти сказу


На території Долинського, Рожнятівського, Надвірнянського районів і Болехівської та Яремчанської міської ради проводиться кампанія з пероральної імунізації диких м'ясоїдних тварин проти сказу.


Приманки з вакциною розповсюджуються шляхом розкидання з авіатранспорту на території лісових та польових угідь, поза межами населених пунктів. Заплановано розкидати 65 тисяч доз вакцини.


Кампанія проводиться під контролем спеціалістів Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області. Заходи здійснюються відповідно до положень міжнародної угоди між Міністерством аграрної політики та продовольства України і Міністерством сільського господарства Угорщини щодо виконання Програми боротьби зі сказом на території України в 2018-2020 році.
Приманка з вакциною – цілком безпечна для людей і тварин, вона має вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку із запахом м’ясокісткового борошна.

Прохання до жителів області:
- при виявлені подібних приманок - не брати їх руками і не переносити з місць розкладання;
- якщо приманка випадково потрапила на території особистого селянського господарства - прохання перенести її (в рукавицях!!) за межі господарства, де її може спожити дика тварина.
Пізніше – з 9 вересня 2020 року – з Коломийського аеродрому буде проводитись розповсюдження приманок на решті території області, відповідно до програми боротьби зі сказом на території України в 2020 році.
 7 Вересня 2020 p.
©http://briz.if.ua/