На Івано-Франківщині створили «Дорогу смаку Прикарпаття»


2 вересня в Івано-Франківську відбулися установчі збори громадської спілки «Дорога смаку Прикарпаття».
Створення «Дороги смаку Прикарпаття» є одним із елементів ініціативи проєкту ЄС «Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні», спрямованого на розвиток загальнонаціональної мережі еногастрономічних маршрутів «Дороги вина та смаку України».

Основне завдання – інтегрувати пропозицію виробників традиційних локальних продуктів, зокрема продуктів харчування із зареєстрованим зазначенням походження (географічним зазначенням) у систему туристичного ринку через формування нової гастротуристичної пропозиції.

Довідково

Завданням проєкту ЄС «Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні» є впровадження системи географічних зазначень у сегменті виноробства та виробництва локальних продуктів харчування на всій території України. Це дасть змогу ввести систему контролю якості, а також привести українське законодавство у відповідність до європейського. Кінцевою метою проєкту є сприяння розвитку сільських територій в Україні, у цьому випадку, через підвищення конкурентоспроможності місцевих виробників, диверсифікацію виробництва та розвиток туризму на сільських територіях.

«Гастрономічні маршрути» – інноваційний для України туристичний продукт з високим потенціалом сприяння розвитку сільських територій: через підтримку виробників продуктів з географічним зазначенням і традиційних продуктів, збереження, зміцнення біорізноманіття та культурної спадщини місцевих спільнот; шляхом інтегрованого розвитку агровиробництва і туризму, що забезпечує диверсифікацію виробничої діяльності в сільській місцевості та залучення додаткових фінансових надходжень від туристів, інвесторів.

У межах пілотного проєкту «Дорога смаку Прикарпаття» відбувається створення еногастрономічних та гастрономічних дестинацій, окремих локацій і конкретних маршрутів, їх стандартизація, відпрацювання ефективного механізму взаємодії громадськості, бізнесу та влади задля їх розвитку. Надається технічна допомога місцевим виробникам, закладам харчування з просування локальної кухні, об’єктам розміщення та іншим потенційним учасникам гастрономічного маршруту зі створення гастрономічної туристичної пропозиції та її маркетингового позиціонування.

Також розпочато створення єдиного всеукраїнського інтернет-порталу, який міститиме інформацію щодо створених «Доріг вина та смаку України» та їх учасників – національних виробників локальної традиційної продукції, які готові відкрити свої підприємства для відвідування. Усе це сприятиме збільшенню туристичних потоків на сільські території, підвищенню попиту на місцеву продукцію та розвитку регіонів.



3 Вересня 2020 p.
©http://briz.if.ua/