На Прикарпатті розпочинають реалізацію проєктів-переможців конкурсу ініціатив місцевих карпатських громад


26 серпня в Івано-Франківську були підписані угоди між Асоціацією органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна» та переможцями конкурсів ініціатив місцевих карпатських громад 2019 та 2020 років. Це 25 проєктів для області (12 в 2019 році та 13 2020 році), які сукупно отримають понад 5 мільйонів гривень гранту.

«Для нас вкрай важливо реагувати на нові виклики і підтримувати карпатські громади там, де є найбільша потреба. Традиційно допомагаємо зберігати та фактично рятувати історико-архітектурні об’єкти. Так, наприклад, буде відреставровано купол Церкви Покрови Пресвятої Богородиці у селі П’ядики, проведено ремонт пам’ятки архітектури національного значення Костелу Найсвятішої Діви Марії та створено центр інтерпретації історії міста Надвірна в замку Краснодвір . Працюємо також над тим, щоб музеї та пам’ятки розвивалися: з’являться аудіогіди та віртуальні тури, а частина експозиції Косівського музею народного мистецтва та побуту Гуцульщини стане інтерактивною. Підвищення туристичнго потенціалу, відновлення питних джерел, захист населення в умовах пандемії – насправді проєкти дуже різні. – розповіла Галина Литвин, виконавча директорка Асоціації «Єврорегіон Карпати – Україна». – Договори підписані переможці можуть братися за реалізацію проєктів.»
Конкурс ініціатив місцевих карпатських громад грудня 2019 року унікальний тим, що спільно реалізується Асоціацією «Єврорегіон Карпати – Україна», Міністерством розвитку громад і територій України, Львівською, Закарпатською, Івано-Франківською, Чернівецькою обласними державними адміністраціями в рамках проєкту «Карпатська мережа регіонального розвитку».

Варто відзначити, що у 2020 році переможців з Івано-Франківської області найбільше серед чотирьох областей. Загалом у рамках обидвох конкурсів переможцями стали 84 проєкти, а загальна сума гранту – понад 23 мільйони гривень.
Додамо, що Програма підтримки ініціатив місцевих карпатських громад в 2019 році визнана Міністерством розвитку громад та територій України однією з найкращих практик місцевого розвитку. 

«Це – результат системної та ефективної співпраці Асоціації «Єврорегіон Карпати – Україна» та Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської, Чернівецької обласними радами. Радіємо, що маємо таку злагоджену взаємодію, що проєктні заявки з року в рік стають якіснішими, формуються професійні проєктні команди та налагоджуються механізми взаємодії.» - зазначила Галина Литвин.28 Серпня 2020 p.
©http://briz.if.ua/