На День Незалежності “Молода Просвіта Прикарпаття” організувала для франківців патріотичні майстер-класи


Цьогоріч на День Незалежності ГО “Молода Просвіта Прикарпаття” організувала для франківців безкоштовні майстер-класи на свіжому повітрі. Люди створювали з сіна голубів, в’язали зі стрічок браслети, малювали на склі та прикрашали листівки аплікаціями.


Навчала франківців сіноплетінню майстриня з Вигоди Мирослава Балазюк. Дівчина має бойківське коріння і передає знання про ремесла прадідів теперішньому поколінню: “У День Незалежності ми вирішили робити з сіна голуба миру, бо маємо надію, що колись в Україні таки буде спокій. Для майстер-класу я привезла з гір отаву - дрібне висушене сіно. Воно легко гнеться і тому зробити птаха можуть і дорослі, і діти. Взагалі, це ремесло є бойківським. Воно притаманне землеробам. У давнину горяни з сіна робили матраци, подушки, посуд та іграшки. Зараз ми додаємо своїм виробам сучасного вигляду, але зв'язок з минулим зберігаємо”.
Франківка Ольга Янчак плела з сіна вперше. Жінка розповідає, що досвід для неї незабутній: “Сіно дуже приємне на дотик, запашне. Я про сіноплетіння тільки чула, а сама ніколи не пробувала щось з нього робити. Думала, буде складно, але голуба зробила досить швидко - за 15 хвилин. Вдома його ще доформую і поставлю біля вазонів. Хай мені там пахне полем”.
Крім сіноплетіння франківці також мали змогу повчитись у майстринь Івано-Франківського будівельного ліцею Мар'яни Федорняк і Наталії Поп’юк. Викладачі пропонували всім охочим намалювати на склі тризуб та серце, сплести з синьо-жовтих стрічок собі браслет, а також зробити вітальну листівку.


За словами керівниці ГО “Молода Просвіта Прикарпаття” Євгенії Бардяк, усі майстер-класи мають патріотичний зміст, а локація для проведення заходів є символічною: “Обрали вулицю Шевченка через те, що тут пішохідна зона і багато молоді. Ми прагнемо створювати громадські простори не тільки у приміщеннях. Через COVID-19 зараз актуальними є відкриті майданчики. Переконані, що вулиці і двори мають стати тими просторами, де можна проводити спільні заходи. Наші майстер-класи у цьому плані є показовими”.

Захід відбувся при підтримці Департаменту молодіжної політики та спорту Івано-Франківської міської ради та у співпраці з Молодіжним центром “Параграф”.
 25 Серпня 2020 p.
©http://briz.if.ua/