До відновлення зруйнованих водозахисних об’єктів Прикарпаття долучилися науковці з РівногоФахівці Дністровського басейнового управління водних ресурсів запросили наукових працівників Рівенського Національного університету водного господарства та природокористування для консультацій з питань протипаводкового захисту населених пунктів Івано-Франківщини.
З цією метою днями на Прикарпаття прибули директор Навчально-наукового інституту водного господарства та природооблаштування, доктор технічних наук, професор Микола Хлапук, завідувач кафедри гідротехнічного будівництва та гідравліки, кандидат технічних наук, доцент Любомир Шинкарук та кандидат географічних наук, доцент кафедри геології та гідрології Михайло Корбутяк.

Науковці, маючи на кафедрі гідротехнічного будівництва і гідравліки НУВГП діючу гідравлічну лабораторію та набутий безцінний досвід, під час виконання фізичного й математичного моделювання гідротехнічних споруд і гідравлічних процесів мають можливість проводити перспективні роботи щодо комплексного регулювання русел річок і здійснювати науковий супровід усіх інноваційних розробок у водогосподарській галузі. Вони беруть активну участь в якості експертів-консультантів у роботі міжвідомчих комісій з обстеження стану гідротехнічних споруд не лише в Україні, а і за кордоном, зокрема, в Сирії, Лівані, Німеччині, Гвінеї та Польщі.

Заступник начальника Дністровського БУВР Олег Козар ознайомив працівників університету з водогосподарською ситуацією на Прикарпатті, яка склалася після проходження паводку в червні цього року. Вони виїхали на найбільш пошкоджені водозахисні об’єкти, які розташовані на річці Прут в селі Борщів Снятинського району та на річці Рибниця в селі Смодна Косівського району. Представники університету оглянули пошкоджені об’єкти та надали попередні пропозиції щодо заходів з попередження та ліквідації наслідків паводків.

За результатами візиту досягнуто домовленості про подальшу співпрацю в спільних наукових дослідженнях щодо проблем протипаводкового захисту населених пунктів та сільськогосподарських угідь в Івано-Франківській області.17 Серпня 2020 p.
©http://briz.if.ua/