Ще нині не пізно захистити дерева від зимових сонячних опіків


Традиційно білити плодові дерева селяни починають у березні-квітні, здається, навіть одним із атрибутів весняного саду неодмінно є білі стовбури.

Звичайно, така процедура є необхідною в боротьбі зі шкідниками та хворобами, та ефективніше проводити таку санобробку двічі на рік, тобто ще й восени. Втім, враховуючи доволі сприятливі погодні умови – плюсові температури повітря – можна цю процедуру успішно провадити і тепер. Принаймні, як ділиться досвідом мешканець міста Городенки Роман Осадчук, це краще, ніж полишити сад без належного догляду аж до весни. На вісімнадцяти сотках цей господар заклав молодий сад і має вже перші вагомі результати. Про його досвід варто розповісти, адже садівник є прихильником так званого органічного землеробства.

Отож, потрібно насамперед ретельно очистити стовбури дерев від лишайників, зайвих наростів та хворої кори, підстеливши під дерева рядно. Все злущене спалити. Обробивши рани садовим варом, можна приступати до побілки, але не самим вапном, а з додаванням залізного чи мідного купоросу, а також глини: на два кілограми свіжозгашеного вапна додати 300 грамів мідного чи 500 – залізного купоросу на десять літрів води.

Не зайве захистити стовбури від гризунів. Для цього садівник використовує підручні матеріали – руберойд, картон, папір, навіть солому чи стебла соняшника. А ще цікавою видалася маленька хитрість Романа Осадчука: взимку на деревах він розвішує шматки сала. Смачна приманка для синичок робить свою справу: навчені до підгодовування, маленькі пташки й навесні прилітатимуть. Отоді їхньою поживою стануть шкідники.

Людмила СТРАЖНИК для БРІЗ



17 Листопада 2012 p.
©http://briz.if.ua/