Хто рейдер: франківець судиться з “ВО Карпати” через парковку


Сьогодні, 30 липня, керівництво “ВО Карпати” виступило з гучною заявою, що третя особа намагається захопити їхню автостоянку. А це може загрожувати подальшому розвитку підприємства і зірвати ряд проєктів.

Франківець Андрій Струс, якого називають рейдером, також зробив заяву. Він стверджує, що вже чотири роки бореться з “ВО Карпати” за клапоть землі площею 0,2196 га для обслуговування власного виробничого приміщення. 

Чоловік є власником приміщень, які межують з державним підприємством. Там він планував налагодити виготовлення підгузників та облаштувати склад для зберігання і переробки горіхів. Проте, втілити задум не вдалось. Підприємець не може отримати територію для заїзду та обслуговування своїх приміщень. Цю землю зараз використовує “ВО Карпати” як стоянку для автомобілів. 

“Державне підприємство перекрило мені в’їзд. До сьогодні я не маю можливості повноцінно користуватись своїми приміщеннями через відсутність земельної ділянки для їх обслуговування. За цими фактами відкриті вже чотири кримінальні провадження. Їх розслідує Національна поліція”, - розповідає пан Андрій.

9 липня суд став на бік франківця і визнав незаконним проєкт землеустрою про відведення 8,5097 га земельної ділянки для ДП “ВО Карпати” на вулиці Галицька 201. З рішенням не згоден керівник державного підприємства Дмитро Втерковський. Він стверджує, що земля є власністю “ВО Карпати” і віддавати її не планують. Аргументує свою позицію тим, що втративши стоянку, підприємство не матиме де паркувати автобуси, які возять працівників: “Якщо наші іноземні партнери дізнаються про це, будуть серйозні наслідки. На нас чекатиме дуже серйозна розмова і вони можуть навіть взяти під сумнів, чи потрібно далі з нами співпрацювати. Адже у наступному році наші партнери мають намір перевести логістику з Європи до Івано-Франківська”.
Втерковський наголошує, що облаштувати стоянку в іншому місці вони також не можуть, хоч у їхньому розпорядженні перебуває більше восьми гектарів землі.

Керівництво “ВО Карпати” називає Андрія Струса рейдером і стверджує, що від цієї парковки залежить майбутнє державного підприємства. Мовляв, у разі втрати території, вони будуть змушені відмовитись від довезення працівників. А це призведе до масового звільнення людей. 

Андрій Струс запевняє, що дані твердження директора “ВО Карпати” є маніпулятивними і перешкоджати роботі такого великого підприємства він не має наміру. А от “ВО Карпати” не дає чоловіку відкрити свій бізнес та ще й два роки незаконно використовувало його приміщення: “Вони не допускали мене сюди. А коли залишали моє майно, то завезли неймовірну кількість сміття. Я не маю навіть змоги вивезти його звідси. Іноземні інвестори, з якими були підписані договори, не розуміють, яким чином я не можу потрапити на другий і третій поверх своєї власності. Вони кажуть, що це нереальні речі, але це факт”.

За словами юристки державного підприємства, вони планують оскаржувати рішення суду про визнання незаконності проєкту землеустрою про відведення 8,5097 га земельної ділянки для ДП “ВО Карпати”. Тож на чиєму боці правда, з’ясовуватиме феміда.
 30 Липня 2020 p.
©http://briz.if.ua/