В Івано-Франківській області відкрили перші кімнати відпочинку для медиків


Громадська організація «Молода Просвіта Прикарпаття» за фінансування Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) продовжує втілювати проєкт “Здорові медики – здорова громада”. До співпраці залучено лікарні з Івано-Франківська, Калуша, Долини, Рожнятова, Яремча, Надвірної та Коломиї. Днями розпочалися презентації кімнат для відпочинку медиків.

Ідея облаштувати такі зони релаксу в активістів виникла ще в березні, коли пандемія тільки почала набирати оберти на Прикарпатті.
“Я як лікар за освітою знаю, що в терапевтичних відділах, зазвичай, немає кімнат для відпочинку, тому що тут не передбачені нічні чергування. Але зараз ситуація змінилася. Медикам доводиться більше часу проводити на робочому місці, з’явилися нові ризики, які тільки додають стресу, – ділиться керівниця проєкту Євгенія Бардяк. – Лікарям та медсестрам необхідний куточок відпочинку, куди можна прийти після кількох годин роботи і просто посидіти на м’якому дивані, попити кави з колегами”.

У першу чергу обирали лікарні в громадах, де найвища захворюваність на коронавірусну інфекцію, бо там і більша навантаженість на медиків. Для створення кімнати відпочинку закупили необхідні для комфортного перепочинку речі: меблі, холодильник, мікрохвильову, телевізор, кавомашину, кварцову лампу. Вартість облаштування однієї кімнати – 60 тисяч гривень.

Першими зону релаксу оцінили працівники “Міської клінічної лікарні № 1 Івано-Франківської міської ради”. Головний лікар Тарас Василик розповідає, що раніше у закладі не було спеціальної палати, де б персонал міг відновити сили.

“Медики працюють у посиленому режимі і зона відпочинку для медперсоналу дуже потрібна. Кімнату облаштували у колишній роздатковій палаті. Одночасно тут зможуть перепочити приблизно 12 працівників. Надалі плануємо зробити кімнати відпочинку у кожному відділенні лікарні”, - додає Тарас Василик.

Таку ж зону відпочинку для медиків презентували в Івано-Франківському обласному фтизіопульмонологічному центрі. На заході був присутній і голова Івано-Франківської облдержадміністрації Віталій Федорів. Раніше він та "Молода Просвіта" підписали Меморандум про співпрацю в рамках боротьби із COVID-19.

Також у межах проєкту для лікарів, фельдшерів, медсестер проводять безкоштовні групові онлайн консультації психологів, аби подолати наслідки професійного вигорання, перевантаження і стресів. Професія медика передбачає відповідальність за кожне рішення, постійний контакт з хворими людьми та не завжди нормований графік роботи. Це виснажує. Тому проєктом передбачено 16 семінарів протягом липня, серпня. Реєстрація відкрита https://bit.ly/30yHJPA 

Кваліфіковані тренери спілкуються з медиками на сім різних тем: про життєвий баланс, здорову комунікацію у колективі, емоційну грамотність, стресостійкість, спілкування з важкими пацієнтами, психологічну пружність та протидію вигоранню на роботі. Найбільшу зацікавленість викликали розмови як подолати наслідки професійного вигорання та як повідомити пацієнту про важку хворобу.

Проєкт “Здорові медики – здорова громада” організовує Івано-Франківська обласна організація “Молода Просвіта” за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
  21 Липня 2020 p.
©http://briz.if.ua/