Делятинська громада: стратегія розвитку розробляється з врахуванням інтересів сіл, які поки не в ОТГ


«Найкраща стратегія розвитку – це стратегія, яка працює. А результати її впровадження можна виміряти загальноприйнятими індикаторами», - наголосив радник з питань регіонального розвитку Програми «U-LEAD з Європою» Ігор Мельничук, завершуючи підсумкове засідання робочої групи з розробки Стратегії розвитку Делятинської ОТГ.

Перший короткий підсумок напрацювань – це 4 пріоритетних напрямки розвитку з операційними цілями, на досягнення яких спрямовані 126 проєктів, які подані до плану реалізації стратегії розвитку громади. Всі вони ґрунтуються на дослідженні соціально-економічного становища громади із залученням експертів, а також на напрацюваннях з просторового планування в рамках проєкту CANaction.
Окрім того, як відзначає керівник Івано-Франківського регіонального офісу ULEAD Руслан Панасюк, важливою складовою цього документу є бачення майбутнього громади і максимально широке залучення мешканців.
«Розробка Стратегії розвитку для ОТГ – необхідний крок. Це орієнтир у плануванні для громади на 5-7-10 років вперед. І дуже важливим є залучення максимально широкого кола зацікавлених осіб серед мешканців, управлінців, активістів, молоді, представників бізнесу», - зазначає Руслан Панасюк.

Делятинська ОТГ цього вдалось досягти шляхом багатомісячної роботи, перемовин і врахування інтересів навіть тих територій, які потенційно мають увійти до складу громади.

«Проект стратегії розвитку ще буде допрацьовуватись, а також, сподіваємось ще доповниться хоча б кількома проєктами від с. Білі Ослави, яке має увійти до складу громади за перспективним планом. Адже це бачення нашого спільного майбутнього», - говорить секретар Делятинської селищної ради ОТГ Віра Кухтарук.

Вже найближчим часом проєкт Стратегії розвитку винесуть на громадське обговорення, проведення якого, щоправда, ускладнене карантинними заходами. А згодом і на затвердження місцевої ради.

Програма «U-LEAD з Європою» підтримує децентралізацію та регіональну політику в Україні, реалізується за участі ряду донорів та спільно фінансується Європейським Союзом та його державами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.



12 Червня 2020 p.
©http://briz.if.ua/