Одинадцять прикарпатців отримали від Карітасу гранти для створення власної справи


10 червня у франківському Карітасі Івано-Франківської архієпархії УГКЦ вручили сертифікати переможцям грантів з самозайнятості. Ними стали 11 молодих людей з соціально-уразливих категорій населення. Карітас Івано-Франківськ проводив навчання для молоді, яка мала бажання спробувати себе у підприємництві.
Сертифікати на отримання гранту вручив Архієпископ та Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин, благословивши молодь на добру подальшу працю. Грант становить 15 тисяч гривень. Кошти підуть на придбання необхідного обладнання та інструментів.

"Завданням Церкви є звернути увагу на тих людей, які опинилися у скруті та дати їм можливість самореалізуватися, – говорить директор Карітасу Івано-Франківська отець Володимир Чорній, – цей напрямок – започаткування власної справи – виявився перспективним, адже люди самі працюють та ще у майбутньому можуть створити робочі місця для інших".

Навчання включало у себе шість тренінгів онлайн, а також індивідуальні консультації з написання бізнес-планів, вкінці – захист бізнес-плану. Тренінги проводили запрошені фахівці – Тетяна Кулик та Сергій Васильченко, радники малого бізнесу Громадського центру "Ділові ініціативи". Навчання було безкоштовним.

Денис Свістунов – з Донецька, вирішив заробляти на життя виготовленням розвиваючих іграшок для дітей. Працює у парі з дружиною, він виготовляє іграшки, а вона – створює методичний посібник до кожної іграшки. Кошти підуть на придбання ручного інструменту для збору іграшок.

Надія Годованець – людина з інвалідністю, пересувається на візку. Її бізнес-ідея – послуги друку, копіювання та сканування.

"Я дуже рада, що тепер маю можливість бути працевлаштованою, – радіє отриманню гранту дівчина, – я відчуваю, що Бог мене любить чиїмись руками, зараз – це руки Карітасу".

До навчання приступили 22 людей. До останнього тренінгу дійшли 16.

Переможці грантів з самозайнятості:

Ірина Пластомак (ВПО, УБД, член б/с) – надання послуг з манікюру, в майбутньому і педикюру в домашніх умовах
Юрій Савчук (ОІ, інвалід дитинства) – ремонт та реставрація техніки.
Надія Годованець (ОІ, І група) – друк, сканування, виготовлення ксерокопій.
Любомир Кушнір (безробітний) – виробництво фруктової та овочевої пастили, фруктових чіпсів, органічних фруктово-злакових батончиків, сушених овочів для спецій та ін.
Юлія Федосюк (член сім’ї УБД, безробітна) – послуги перукаря вдома.
Тетяна Фреїшин (член сім’ї УБД) – послуги з графічного дизайну.
Андрій Ходорович (безробітний) – виготовлення меблів з повним спектром обслуговування клієнта, від замірів до монтування.
Назар Роля (УБД) – виготовлення ексклюзивних епоксидних столів.
Олександра Насімук (член сім’ї УБД) – кав’ярня-кондитерська (домашня традиційна українська випічка та індивідуальні замовлення).
Михайлина Карпів (студент) – створення харчової еко-продукції.
Денис Свістунов (ВПО) – збірка авторських розвиваючих іграшок на дому та реалізація їх через мережу інтернет.
Карітас Івано-Франківськ вже вдруге допомагає молоді розпочати свій власний бізнес.

Тренінги з самозайнятості відбуваються в рамках проекту "Консультаційний центр для дітей та сімей" за фінансування благодійної організації Welthaus Graz (єпархія Грац, Австрія).



11 Червня 2020 p.
©http://briz.if.ua/