Звільнення Котурбаша незаконне: нові деталі боротьби за крісло керівника обласної дитячої лікарні


Сьогодні, 9 червня, лікарі обласної дитячої лікарні уже вдруге прийшли під стіни ОДА. Цього разу, щоб оскаржити призначення нового т.в.о генерального директора.

Нагадаємо, 5 червня департамент охорони здоров'я Івано-Франківської ОДА звільнив Радислава Котурбаша, який керував лікарнею 30 років. На його місце тимчасово призначили Володимира Семенюка. За словами лікаря-анестезіолога Уляни Дубініної, медики ставлять під сумнів законність його призначення: "По-перше, якщо його призначили незаконно, то всі його рішення також будуть незаконними. По-друге, ми не чули від Володимира Семенюка програми розвитку лікарні, а лише, що стати генеральним директором - мрія всього його життя. Якщо керівник робить такі заяви, то він немає бачення розвивати лікарню, а тільки реалізовує свої амбіції".

Це питання розглянули й на засіданні постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики. За словами голови комісії Манолія Піцуряка, лікарі зібрали уже більше 300 підписів на підтримку кандидатури Тараса Мельника, який виграв конкурс.

У свою чергу, начальниця відділу правової та кадрової роботи виконавчого апарату Івано-Франківської обласної ради Лілія Млиниська пояснила, що департамент охорони здоров’я не мав повноважень звільняти Котурбаша та призначати нового виконуючого обов'язки. Ці повноваження має тільки обласна рада: “Стосовно обласної дитячої лікарні було прийнято окреме рішення Івано-Франківської обласної ради з чітким вказанням щодо призначення т.в.о. генерального директора Радислава Котурбаша. Тому я вважаю, що не було підстав змінювати виконуючого обов’язки. В даному випадку обласна рада не делегувала департаменту охорони здоров’я повноваження про призначення, а визначила виконуючого обов’язки до моменту призначення генерального директора і залишила їх за собою”.

Виконуюча обов’язки директора департаменту охорони здоров'я Ірина Кобельська не вважає, що зловжила службовим становищем. Посадовиця прокоментувала, що наказ про призначення Володимира Семенюка новим т.в.о. ухвалили після того, як вона поспілкувалась з рядом людей: “Це працівники медичної галузі, керівники закладів, наші експерти, якісь особистісні контакти. Всіх називати не буду, щоб когось не забути і не образити”.

Вислухавши пояснення Ірини Кобельської та вимоги трудового колективу лікарні, члени комісії одноголосно вирішили рекомендувати відмінити рішення департаменту охорони здоров’я про звільнення Котурбаша з посади виконуючого обов’язки, а також рекомендувати вдруге винести на голосування обласної ради рішення про призначення Тараса Мельника генеральним директором обласної дитячої лікарні.9 Червня 2020 p.
©http://briz.if.ua/