На Прикарпатті розпочався наступний етап послаблення карантину


Під час брифінгу з питань ситуації щодо поширення коронавірусної інфекції на Прикарпатті, який відбувся сьогодні в облдержадміністрації, перший заступник голови ОДА Марія Савка повідомила про результати засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій щодо запровадження заходів на послаблення карантину.
Наразі ситуація на Івано-Франківщині, за її словами, підпадає під ті критерії, які визначені для можливого впровадження послаблюючих заходів. Йдеться про рівень захворюваності на 100 тис. населення. За останні сім днів середній показник за цим рівнем склав 10,72 при нормативі 12. Середня завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, де перебувають пацієнти з COVID-19, склала 22 відсотки при нормативі завантаженості 50 відсотків.

Таким чином, регіональною комісію ТЕБ і НС від сьогоднішнього дня, 5 червня, дозволено відновлення роботи закладів позашкільної, діяльність закладів харчування за умови дотримання протиепідемічних заходів.

Можна буде й проводити й релігійні заходи за умови контролю релігійною організацією за дотриманням фізичної дистанції між учасниками не менше 1,5 м та перебування не більше, ніж одна особа, на 5 м2, якщо такі заходи проводиться в приміщенні. Прикарпатці, які досягли 60-річного віку, з нинішнього дня можуть не дотримуватися режиму самоізоляції.

Також дозволено прийом та відправлення повітряних суден, що виконують внутрішні пасажирські перевезення, діяльність закладів, що надають послуги з розміщення, крім дитячих закладів оздоровлення та відпочинку.

З 10 червня дозволяється діяльність закладів культури за умови перебування однієї особи на 5м2, з 15 червня – прийняття та відправлення повітряних суден міжнародного сполучення. 15-17 червня пропонується проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання. З 25 по 17 липня –державної підсумкової атестації у формі ЗНО за умови дотримання постанов Головного державного санітарного лікаря.

Попри послаблення карантинних заходів, Марія Савка нагадала обмежувальні заходи, яких потрібно дотримуватися: масковий режим, соціальна дистанція. Ігнорування таких заходів в цілому призводить до збільшення кількості позитивних результатів на наявність COVID-19.

Загалом з початку фіксації захворювання на Прикарпатті підтверджено 1507 позитивних випадків COVID-19. За останні три дні в області підтверджено 65 нових позитивних випадків захворювання на коронавірусну інфекцію. За цей час зафіксовано й два лабораторно підтверджені летальні випадки від цієї хвороби. Приріст захворюваності за останні дні становив від 1 до 1,7 відсотка. Найбільше захворілих – в обласному центрі, місті Калуші та Калуському районі, Надвірнянському, Тисменицькому, Галицькому, Рожнятівському, Богородчанському, Долинському, Тлумацькому районах. Разом з тим уже 893 прикарпатці одужали.5 Червня 2020 p.
©http://briz.if.ua/