На Івано-Франківщині до місцевих бюджетів надійшло майже 150 мільйонів гривень плати за землю


За перший квартал 2020 року до місцевих бюджетів Івано-Франківщини від юридичних та фізичних осіб надійшло 149,9 млн грн плати за землю. У порівнянні із відповідним періодом минулого року доходи місцевих скарбниць зросли на 7,2 млн гривень. Про це повідомили в головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області.
Зокрема, значну частину надходжень земельного податку перерахували юридичні особи, від них надійшло до бюджету 137,8 млн гривень. Фізичні особи сплатили до місцевих скарбниць 12,1 млн гривень.

Нагадаємо, юридичні особи - платники плати за землю самостійно обчислюють суму податку щороку та подають податкову декларацію на поточний рік до органів податкової служби за місцезнаходженням земельних ділянок не пізніше 20 лютого поточного року. Подання такої декларації звільняє від обов’язку подання щомісячних декларацій.

Нарахування фізичним особам сум земельного податку проводиться податковими органами, які вручають платникам до 1 липня звітного року податкові повідомлення-рішення про сплату податку.

Зауважимо, відповідно до Закону України від 30.03.2020 року № 540-IX, платники можуть не нараховувати та не сплачувати земельний податок та орендну плату за земельні ділянки, що перебувають у власності або користуванні фізичних або юридичних осіб, та використовуються ними в господарській діяльності за березень поточного року.

При цьому платники плати за землю (крім фізичних осіб), які подали податкову декларацію, мають право подати уточнюючу податкову декларацію, в якій відобразити зміни податкового зобов’язання із сплати плати за землю за податковий період березень 2020 року.

У випадку, якщо у березні чи квітні 2020 року платниками було подано уточнюючу податкову декларацію щодо зменшення податкового зобов’язання із сплати плати за землю за податковий період квітень 2020 року, такі платники зобов’язані подати не пізніше 30 квітня 2020 року уточнюючі податкові декларації за 2020 рік, в якій відобразити зміни податкового зобов’язання із сплати плати за землю за податкові періоди березень та квітень 2020 року.

Плату за землю за податковий період – квітень 2020 року необхідно перерахувати до бюджету за місцезнаходженням земельної ділянки до 30 червня 2020 року без нарахування пені та штрафних санкцій.

Більш детально про нововведення щодо плати за землю, а також податку на нерухоме майно, податку на доходи фізичних осіб, спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності Державна податкова служба України надала в інформаційному листі № 9 «Карантинні нововведення для бізнесу. Частина 2. Податок на доходи фізичних осіб, місцеві податки, ЄСВ, адміністрування».15 Квітня 2020 p.
©http://briz.if.ua/