Коронавірус і вагітність: як зберегти дитину в період епідемії


В умовах карантину більшість лікарів перейшли на дистанційне консультування пацієнтів. Здебільшого прийоми в лікарнях відмінені, тож прикарпатці, яким потрібна була первинна медична допомога, зараз отримують рекомендації сімейного лікаря телефоном або ж чекають, коли карантинні заходи відмінять.

А от вагітні жінки через введені обмеження зіштовхнулись з цілою низкою запитань. Адже впродовж всієї вагітності акушер-гінеколог стежить за станом матері і розвитком плода, а для цього потрібно здавати аналізи та робити скринінгові обстеження і регулярно ходити на планові огляди. Відповідь на питання, які зараз турбують вагітних прикарпаток, дала завідувачка відділу Центру планування сім’ї КНП «Івано-Франківського обласного перинатального центру Івано-Франківської обласної ради» Оксана Мазурок.

За словами медика, у період карантину акушери-гінекологи працюють, але планові візити, аналізи та скринінгові обстеження для вагітних відмінили. Кожен лікар, який веде спостереження за вагітними, консультує пацієнток виключно у телефонному режимі. Якщо є якісь нагальні питання у вагітної, то лікарі завжди на зв’язку або ж можуть відповісти повідомленням у вайбер-групах, які спеціально попередньо для цього створили.

Хвилюватись не потрібно і тим жінкам, які дізнались про вагітність у період карантину.

“Найперше – порадійте цій чудовій новині. Якщо ж є якісь симптоми, які вас турбують, то зателефонуйте нам і ми відповімо на ваші питання. У випадку дуже поганого самопочуття чи загрози для здоров’я дитини і матері, потрібно телефонувати лікарю або викликати швидку допомогу, яка скерує вас у стаціонар”, - зазначає Оксана Несторівна.

Наразі в області немає жодної вагітної з підозрою на COVID-19. Але берегтись їм потрібно, як ніколи.

“Вагітні входять у перелік тих, хто найбільш вразливий до інфекцій. Якщо жінка захворіла, то це несе загрозу для плоду, - наголошує Оксана Мазурок. - При перших проявах ГРВІ необхідно звернутись до свого сімейного лікаря. Він надасть вам рекомендації або направить у відповідний медичний заклад. У випадку виявлення коронавірусу, жінку госпіталізують в обласну інфекційну лікарню. Лікування призначається згідно міжнародних протоколів за участі акушера-гінеколога та інфекціоніста”.

Також медик наголошує, у жодному разі не можна займатись самолікуванням.

Не бійтесь, що вас госпіталізують. При ознобі, температурі 37-38 градусів, задусі і кашлі, потрібно одразу викликати швидку, - наголошує акушер-гінеколог. - Стан плода залежить від стану здоров’я матері. Тож пам’ятайте, що коронавірус у важкій формі вражає легені. Якщо у вагітної починається задуха, дитина отримує недостатньо кисню. Тому життєво важливо вчасно почати лікувати інфекцію”.

Щоб вберегтись від інфікування, Оксана Несторівна рекомендує вагітним дотримуватись правил карантину. Основне, самоізолюватись та уникати контактів. Також не потрібно забувати про правильне харчування і свіже повітря: “Якщо живете у приватному будинку, виходьте на подвір’я. Якщо у вас квартира у багатоповерхівці, побудьте трохи на балконі. Виходьте у місто тільки при нагальній потребі. У такому випадку одягайте маску, рукавички, часто дезінфікуйте руки, не торкайтесь очей і обличчя, ходіть малолюдними та безлюдними вулицями”.

Оксана Мазурок наголошує, Центр планування сім’ї готовий проконсультувати усіх вагітних.
 

Номери телефонів для консультації:

+3 80 50 373 48 38
+3 80 96 195 68 4224 Березня 2020 p.
©http://briz.if.ua/