Децентралізація: чого очікувати громадам у цьому році


Днями у Києві відбувся Національний прес-клуб реформ "Децентралізація: що далі?". У заході взяли участь виконавчий директор Івано-Франківського РВ АМУ Юрій Стефанчук та прикарпатські журналісти.

Одним з перших на події виступив заступник Міністра розвитку громад та територій України В’ячеслав Негода. Він зазначив, що до закінчення реформи залишилось мало часу: “Червоною лінією є місцеві вибори у жовтні цього року, а стартувати вони можуть уже в серпні. До того часу має бути все вирішено як мінімум на рівні законодавства. І це я ще не говорю про зміни до Конституції. Тому для нас зараз важливо об’єднати зусилля та отримати підтримку суспільства”.

За словами посадовця, об’єднання громад на даний час повинно відбуватись відповідно до перспективного плану, розробленого обласною державною адміністрацією та затвердженого Кабінетом Міністрів: “Громадам важливо побачити себе у перспективному плані у прийнятному для них форматі. Якщо у них є якісь критичні зауваження чи побажання, то поки ще перспективний план остаточно не затверджено, можна проводити перемовини з обласною державною адміністрацією і внести корективи”.

Також Негода підкреслив, з 2015 року у Методиці формування громад критерії визначення спроможності ОТГ не змінились. Територія громади має бути цілісною, а кількість дітей шкільного віку повинна бути не менше 250 осіб і дошкільнят 100.

“Цього року ми додали оцінку спроможності. Її визначаємо за декількома показниками. Серед них - чисельність населення, площа території. Також рекомендуємо визначати індекс податкоспроможності”, - розповів посадовець.

Негода додав, для завершення Реформи Децентралізації потрібно зробити ще сім кроків. Мова йде про ухвалення Закону щодо визначення територій територіальних громад та їх адміністративних центрів, прийняття урядового акту щодо адміністративно-територіального устрою базового рівня, прийняття Закону щодо адміністративно-територіального устрою субрегіонального рівня, ухвалення Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” у новій редакції, прийняття нової редакції Закону “Про місцеві державні адміністрації”, прийняття змін до Бюджетного та Податкового кодексів України та прийняття підзаконних НПА, спрямованих на виконання законів.

Зазначимо, прес-клуб організували в рамках проєкту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує АМУ за підтримки USAID.
 



10 Березня 2020 p.
©http://briz.if.ua/