Як прикарпатські аграрії готуються до початку весняно-польових робіт


За інформацією директора департаменту агропромислового розвитку обласної державної адміністрації Івана Андріїшина в області розпочато ранній комплекс весняних робіт, сільгосппідприємства вносять міндобрива під озимину.
М'яка, тепла зима знівелювала усі побоювання агропідприємств щодо сильних морозів та затяжної відлиги, що в свою чергу позитивно вплинуло на ріст і розвиток озимих зернових культур та озимого ріпаку. Рослини добре розкущились, розпочалась вегетація.

Великі господарства такі, як філія «Перспектив» групи компаній МХП Городенківського, ПФ «Богдан і К» та «Ярослав і К» Снятинського, ТзОВ «Штерн Агро» Тлумацького районів приступили до підживлення озимини. Господарства вносять рідкі та гранульовані міндобрива, різні засоби захисту рослин від хворіб та грибкових захворювань. Їхню ініціативу перейняли й інші господарства.

Великою загрозою для озимини цьогоріч стали гризуни. Погодні умови сприяли розвитку масових популяцій. Найбільше колоній було на площах, де попередниками були пшениця та ріпак. Тому господарства вимушені застосовувати біоприманки для боротьби з гризунами.

За даними проведеного моніторингу обстеження посівів, сходи озимих зернових культур у доброму та задовільному стані 99,0 відсотків площ.

Крім того, більшість сільгосппідприємств області вже завершили підготовку сільгосптехніки до початку сезону весняно-польових робіт. Господарства забезпечені усіма необхідними матеріально-технічними ресурсами".

 Довідково:

Озимі зернові під урожай наступного року посіяно на площі 70,2 тис. га, з них пшениці озимої по всіх категоріях господарств посіяно на площі 54,7 тис. га, ячменю озимого – 13,8 тис. га, жита озимого – 1,7 тис. га.

Крім того, озимого ріпаку посіяно на площі 23,6 тис. га.



4 Березня 2020 p.
©http://briz.if.ua/