Роман Круховський: «Має бути чітке розмежування функцій і завдань, які покладаються на державу та органи місцевого самоврядування»


У регіонах тривають дискусії щодо того, якою ж буде Конституція України. Завтра, 4 березня, делегація лідерів місцевого самоврядування від Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України долучиться до обговорення змін до Конституції України в частині децентралізації, яке проходитиме у Чернівцях.

Голова Тлумацької міської ОТГ Роман Круховський, який візьме участь в обговоренні змін до Конституції України в частині децентралізації, у розмові з журналістами наголосив: «Я, як міський голова, звичайно підтримую децентралізацію у державі та зміни до її Основного закону. Але водночас у нас, як представників органів місцевого самоврядування, виникає низка застережень щодо нівелювання основ органів місцевого самоврядування. Річ у тім, що органи місцевого самоврядування сьогоднішні і п’ятирічної давності – це дві великі різниці.

Ми нині виконуємо функції, які не є притаманними класичному самоврядуванню, частково забезпечуючи функціонування лінії виконавчої гілки влади. Тому на місцевому рівні все ж має бути представник президента, який здійснюватиме контроль за повноваженнями виконавчої влади.

Однак, такий представник, на мою думку, не повинен втручатися у прийняття рішень на місцевому рівні, цим самим не обмежуючи права та обов’язки органів місцевого самоврядування.

Крім цього, хотілося б у новій редакції Конституції України побачити й чітку реалізацію прав і свобод жителів України та забезпечення конституційних гарантій у сферах освіти, медицини, соціального захисту населення тощо. Зокрема йдеться про чітке розмежування функцій та завдань, які покладаються на державу та ті, які має виконувати зі свого боку місцеве самоврядування.

На моє переконання, таке чітке розмежування функцій та запровадження прозорих механізмів виключить можливі непорозуміння між представниками Президента і місцевих рад щодо виконання норм Конституції України».

Нагадаємо, голови громад Прикарпаття, які взяли участь у засіданні платформи «Реформа місцевого самоврядування та децентралізація влади у контексті конституційних змін і впровадження засад нового адміністративно-територіального устрою» в Івано-Франківському регіональному відділенні АМУ, схвалили резолюцію, в якій закликали парламентарів не підтримувати законопроєкт №2598, про зміни до Конституції щодо децентралізації влади, оскільки він звужує статус органів місцевого самоврядування та надмірно розширює контрольні повноваження держави в особі префектів.

Оксана Процюк
  3 Березня 2020 p.
©http://briz.if.ua/