Лісівникам Франківщини розповіли про водозбірний принцип управління лісовими ресурсами


Днями в Івано-Франківському обласному управлінні лісового та мисливського господарства відбувся робочий семінар на тему: «Водозбірний принцип управління лісовими ресурсами: методологія, класифікації та оцінка стану водозбору». Ініціатором обговорення стала громадська організація «ФОРЗА». Участь у семінарі взяли керівник ГО «ФОРЗА» Леся Лойко, експерт організації Юрій Дербаль, перший заступник директора УкрНДІгірліс, кандидат технічних наук Володимир Коржов, начальник лісового відділу Івано-Франківського ОУЛМГ Олександр Марченко, головні лісничі державних лісогосподарських підприємств та спеціалісти Івано-Франківського управління.

У вступному слові начальник лісового відділу Івано-Франківського управління Олександр Марченко зауважив, що лісові ресурси Прикарпаття є основними чинниками не тільки економічної, а й екологічної безпеки регіону. Тому перед лісівниками, як ніколи, стоїть завдання ефективного використання лісових ресурсів, забезпечення сталого лісокористування із застосуванням еколого-економічних методів господарювання, що стане запорукою екологічного збереження унікальної природи та соціально-економічного розвитку регіону.

«Ліси Карпат є важливою лісосировинною базою, але використовувати її потрібно раціонально, не знижуючи корисних водоохоронних та водорегулювальних функцій, а навпаки, зберігаючи та посилюючи їх», – наголосив Олександр Марченко.

Експерт ГО «ФОРЗА» Юрій Дербаль у своїй доповіді спершу детально розповів про багатофункціональне використання лісів Лісовою службою США, її організаційну структуру та систему, а також її управління водозборами.

«Глобальні кліматичні зміни призводять до зниження рівня ґрунтової вологи і як наслідок, до дефіциту питної та технічної води навіть в умовах гірських населених пунктів. А у підтриманні водного балансу ліс відіграє не останню роль. Тому саме використання сучасних природозберігаючих методів у лісогосподарській діяльності дозволить лісовим господарствам поєднати необхідність задоволення потреб у деревині та виконання лісом водоохоронних функцій», – зауважив Юрій Дербаль.

У другій частині семінару Юрій Дербаль детально проаналізував водозбірний принцип управління лісовими ресурсами, природні процеси у водозборах, їх функції, екосистемні послуги, а також систему оцінки стану водозборів.

Прес-служба Івано-Франківського ОУЛМГ



2 Березня 2020 p.
©http://briz.if.ua/