Децентралізація на фінішній прямі: в області підбили підсумки реформи


Сьогодні експерти Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України підбили підсумки реформи децентралізації в області за минулі п'ять років та розповіли про плани на 2020 рік.

За словами виконавчого директора Івано-Франківського РВ АМУ Юрія Стефанчука, цей рік стане завершальним етапом реформи: “Фактично ми стояли у її витоків децентралізації. Впродовж першого року реформи ми спрямували свої сили на проведення просвітницьких заходів серед жителів Прикарпаття і допомогу у формуванні перспективного плану області. Робилось це задля того, аби люди розуміли, що на них чекає. Впродовж наступних років уже створені громади ділились досвідом з населеними пунктами, які готувались до об’єднання. Зараз на Прикарпатті утворено 40 ОТГ”.

Юрій Стефанчук також наголосив, що у 2019 році РВ АМУ провело чималий шмат роботи: “Ми організували понад 500 заходів. Це практикуми, тренінги, круглі столи, але найбільше - виїзні події, під час яких наші експерти працювали безпосередньо з громадами”.

Минулий рік мав не тільки багато досягнень, але і свої мінуси, зазначив Стефанчук. Зокрема, громади не доотримали кошти соцекономрозвитку.

Регіональний консультант з юридичних питань проєкту ПУЛЬС, який впроваджує Асоціація міст України за підтримки USAID, Андрій Деркач підкреслив: "Для того, щоб зробити реформу незворотньою та закріпити результати всіх цих п’яти років, потрібно внести зміни до Конституції України. Вони стануть фундаментом недоторканості прав та повноважень громади, а також забезпечують можливість для ОТГ самостійно вирішувати питання місцевого значення. Мова йде про діючі правові норми від бюджетного до земельного законодавства. Тому, серед іншого, своїми основними завданнями на 2020 рік ми бачимо проведення системного моніторингу проєктів змін до діючого законодавства діяльності ОМС, підготовку пропозицій до цих проєктів, які б відповідали інтересам наших членів, а також оперативне інформування посадовців територіальних громад області про можливі чи прийняті зміни в правовому регулювання місцевого самоврядування. Саме стале та зрозуміле законодавство має стати успішним завершення реформи, де в основі є людина, як основний користувач послуг”

Додамо, на Прикарпатті реформа принесла свої зрушення. Від старту децентралізації громади зуміли здати в експлуатацію 488 різноманітних об’єктів на своїх територіях на 194,8 мільйонів гривень.



14 Січня 2020 p.
©http://briz.if.ua/